ՀՀ ՏՄՊՊՀ պատվիրակությունը նախագահ Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ մեկնել է ՌԴ` մասնակցելու ԱՊՀ անդամ պետությունների հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի հատուկ նիստին` նվիրված պետական պատվերի տեղադրման համակարգի զարգացման խնդիրներին:
Նիստն անց է կացվում «Պետպատվեր 2011» ֆորում- ցուցահանդեսի շրջնակներում, որի բացման պաշտոնական արարողությանը ներկա է լինելու նաև ՌԴ վարչապետ Վ.Պուտինը:
Այս միջոցառումը գնահատվում է որպես երկխոսության արդյունավետ հարթակ պատվիրատուների և մատակարարների միջև: Հայաստանյան կողմն այս առումով հետաքրքրված է էլեկտրոնային աճուրդների ներդրման միջոցով պետգնումների թափանցիկ, մրցունակ և ինովացիոն համակարգի ստեղծման ռուսաստանյան փորձին ծանոթանալու հնարավորությամբ, հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը:

25 Март 2011 - 08:40 AMT
Возглавляемая председателем Государственной комиссии по защитите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении Артаком Шабояном делегация отправилась в Россию для участия в спецзаседании межгоссовета по антимонопольной политике стран-участниц СНГ, посвященном проблемам развития системы размещения государственных заказов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ГКЗЭК, заседание пройдет в рамках форума-выставки «Госзаказ 2011», на официальной церемонии открытия будет присутствовать премьер-министр РФ Владимир Путин.
В этом контексте Армения заинтересована в ознакомлении опыта России по внедрению инновационной системы электронных закупок, что позволит обеспечить прозрачность и конкурентоспособность организации госзакупок.