28 Մարտ 2011 - 06:19 AMT
Telcell վճարային համակարգը հայտարարել է նոր ծառայության մեկնարկի մասին՝ իրավաբանական անձանց պետեկան ռեգիստրի էքսպրես վճարման համակարգ:
Այսուհետ պետական տուրքերի վճարման ընթացքն առևտրային և շատ այլ կազմակերպությունների գրանցման համար, ինչպես նաև Պետ. ռեգիստրի կողմից այլ մատուցվող ծառայությունների դիմաց Telcell տերմինալների միջոցով կպահանջի 1 րոպեից քիչ ժամանակ, ընդհանուր առմամբ տերմինալների միջոցով հնարավոր է վճարել ավելի քան 25 տարբեր տուրքերի և ծառայությունների դիմաց: Համակարգի ինտերֆեյսը հեշտ է, հարմար և հասկանալի յուրաքանչյուր օգտվողի համար: Գործարքի վերջում վճարողը կստանա SMS-հաղորդագրություն վճարման ռեկվիզիտների պարունակությամբ:
«Հասնելով հաջողության նմանատիպ վճարային ծառայությունների ներդրմամբ, մենք շարունակում ենք դրանց կատարելագործումը և մեկնարկում հերթական պրոդուկտը Էքսպրես-վճարումների շարքից: Այսօր Telcell-ը ներկայացնում է օգտվողներին նոր մոտեցում պետական տուրքեր վճարելիս, որի նմանը գոյություն չունի Հայաստանում, ընդ որում շեշտը դնելով 2 բացարձակ տարբեր ասպեկտների վրա, ինչպիսիք են՝ վճարողի կոմից վճարվող ծառայության արագությունը և նախագծի իրականացման արագությունը»,- մեկնաբանեց «Թել-Սել» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանը, միաժամանակ ավելացնելով,- «Այսօր կարող ենք վստահ ասել, որ պետական տուրքերի և վճարների վճարումը դարձել է այնքան հեշտ, ինչպես բջջային օպերատորների ծառայությունների վճարումը: Այժմ դա կարելի անել 24/7 ռեժիմում, Telcell վճարային համակարգին միացված ավելի քան 300 կետերից յուրաքանչյուրում», հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

Платежная система Telcell объявила о запуске новой услуги – экспресс оплата услуг государственного регистра юридических лиц. Как сообщает пресс-служба компании, отныне процесс оплаты государственной пошлины за регистрацию ООО, ЧП, торговых компаний и мн. другое, через терминалы Telcell занимает не более 1 минуты, всего более 25 различных пошлин и сборов. Интерфейс системы прост, удобен и понятен каждому пользователю. После совершения операции на мобильный телефон плательщика приходит SMS-уведомление с реквизитами платежа.
«Добившись успехов в реализации аналогичных платежных сервисов, мы продолжаем их развитие и запускаем очередной продукт из серии экспресс-платежи. Сегодня Telcell предоставляет пользователям новый подход при оплате государственных пошлин и платежей, аналогов которому нет в Армении, при этом выделяя 2 совершенно различных аспекта, таких как скорость оплаты услуги плательщиком и скорость реализации проекта», – прокомментировал исполнительный директор ЗАО «ТеллСелл» Арам Азатян.
По его словам, на сегодняшний день можно с уверенностью говорить о том, что оплата государственных пошлин и сборов стала столь же простой, как и оплата услуг операторов сотовой связи. Теперь это можно сделать в режиме 24/7, через любую из более 300 точек приема платежей системы Telcell.