«Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր վարկային պորտֆելը 2010 թվականի դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել է 212,6 մլն դոլար` վերջին երեք տարվա ընթացքում աճելով 119%-ով: Վարկային պորտֆելի աճը հիմնականում պայմանավորված է բիզնես վարկավորման ծավալների ընդլայնմամբ: Խոշոր բիզնեսին տրամադրված վարկերի պորտֆելը 2008թ.-ից մինչև 2010թ.-ը աճել է 109 %ով, իսկ փոքր և միջին բիզնեսի գծով` 131%-ով:
Աջակցությունը բիզնեսին «Յունիբանկի» վարկային քաղաքականության առաջնային ուղղություններից է: Ձեռնարկության գործունեության ոլորտից, ծավալներից և բիզնես ուղղության առանձնահատկություններից ելնելով` հաճախորդին առաջարկվում է համագործակցության ամենաարդյունավետ տարբերակը:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, «Յունիբանկն» առանձնակի ուշադրություն է դարձնում միջազգային չափանիշներին համապատասխան ռիսկ մենեջմենթի զարգացմանը: Շնորհիվ արդյունավետ վերահսկողության համակարգի, Բանկին հաջողվեց ապահովել ակտիվների բարձր որակ: Ըստ ԱրմԻնֆո գործակալության տվյալների, վարկային ներդրումների որակի ցուցանիշը, որը բնութագրում է Բանկի պորտֆելում առկա ժամկետանց վարկերի տեսակարար կշիռը, «Յունիբանկում» 2010թ.-ին կազմել է 0,01% (իդեալական ցուցանիշը 0%):

28 Март 2011 - 10:52 AMT
Общий кредитный портфель ЗАО “Юнибанк” по состоянию на 31 декабря 2010 года составил 212,6 млн долларов, увеличившись за последние три года на 119%. Рост кредитного портфеля в основном был обеспечен значительным расширением бизнес-кредитования. Портфель кредитов, выданных крупному бизнесу, с 2008 по 2010 годы вырос на 109%, а кредитный портфель по линии малого и среднего предпринимательства – на 131%. Содействие бизнесу является одним из приоритетных направлений в кредитной политике “Юнибанка”. Исходя из специфики бизнес направления, размера и финансового положения предприятия, клиенту предлагаются условия сотрудничества наиболее подходящие для данной сферы деятельности.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, в “Юнибанке” особое внимание уделяется развитию риск-менеджмента в соответствии с международными стандартами. Благодаря качественному контролю, банку удалось обеспечить высокое качество активов: по итогам 2010 года коэффициент качества кредитных вложений, которое характеризует удельный вес просроченных кредитов в портфеле, в “Юнибанке” составил 0,01% (идеальное значение 0%).