29 Մարտ 2011 - 15:47 AMT
2009 թվականի համեմատ Արցախում բջջային և ինտերնետ-կապից օգտվողների թիվն աճել է 55%-ով: Այդ մասին այսօր մամլո ասուլիսում հայտնել է Ազգային վիճակագրական ծառայության նախագահ Մանուշ Մինասյանը: Նրա խոսքով, 2010 թվականին կապի ծառայություններից եկամուտի ընդհանուր ծավալը կազմել է 7.1 մլն դրամ, ինչը 2009-ի ցուցանիշի համեմատ 12.3%-ով ավել է:
Ինչպես նշել է Մանուշ Մինասյանը, ստացիոնար սարքերի թիվն անցյալ տարվա համեմատ նվազել է 748-ով, սակայն 10 500-ով ավելացել է բջջային կապից օգտվողների թիվը` կազմելով 51 557: Մոտ 50%-ով աճել է Ինտերնետից օգտվողների թիվը` 2010 թվականի վերջին կազմելով 8743 մարդ:

29 Март 2011 - 15:47 AMT
По сравнению с 2009 годом число пользователей мобильной и интернет-связи в Арцахе увеличилось на 55%. Об этом сегодня на пресс-конференции заявила председатель Национальной статистической службы Мануш Минасян. По ее словам, общий объем доходов от услуг связи в 2010 году составил 7,1 млн драмов, что по сравнению с показателем 2009 года больше на 12,3%.
Как отметила Мануш Минасян, количество стационарных аппаратов, по сравнению с прошлым годом, уменьшилось на 748, но на 10 500 человек увеличилось число пользователей мобильной связи, составив 51 557. Приблизительно на 50% увеличилось число пользователей Интернета, составив к концу 2010 года 8 743 человека.