Ամերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել կորպորատիվ հաճախորդների հետ համագործակցությունը` աշխատավարձային ծրագրերի շրջանակներում: Եվ նրանց աշխատակիցների համար բանկոմատներից օգտվելու առավել հարմարավետ պայմաններ ապահովելու նպատակով` բանկը ընդլայնում է բանկոմատների ցանցը ինչպես Երևան քաղաքում, այնպես էլ ՀՀ մարզերում: 2010թ. սկզբին Բանկն ուներ 30 բանկոմատ, իսկ արդեն տարեվերջին դրանց քանակը հասավ 65-ի: Ներկայումս բանկոմատների քանակը 69-ն է, որոնցից 54-ը Երևան քաղաքում, 2-ը` ԼՂՀ-ում, իսկ 13-ը` ՀՀ մարզերում:
Մինչև տարեվերջ Ամերիաբանկը նախատեսում է բանկոմատների քանակը հասցնել ավելի քան 85-ի, միաժամանակ ընդլայնել նաև բանկոմատների աշխարհագրական ընդգրկվածությունը` տեղադրելով դրանք հաճախորդների համար նախընտրելի տարածքներում: 2010թ.-ին Ամերիաբանկի բանկոմատներով կատարված գործարքների ընդհանուր ծավալը դրամային արտահայտությամբ աճել է 1.7 անգամ` 2009թ.-ի համեմատությամբ, իսկ կատարված գործարքների քանակն ավելացել է շուրջ 1.8 անգամ:
Նշենք, որ Բանկի կողմից 2010թ. թողարկված վճարային քարտերի քանակը 2009թ. համեմատությամբ աճել է 140%-ով, ընդ որում Բանկի կողմից թողարկված միայն Platinium և Gold քարտերի քանակն աճել է 131%-ով:

31 Март 2011 - 11:46 AMT
В рамках реализации зарплатных программ ЗАО «Америабанк» продолжает расширять сотрудничество с корпоративными клиентами, и с этой целью банк увеличивает число своих банкоматов, как в Ереване, так и в областях Армении.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, число банкоматов в 2010 году увеличилось практически вдвое, и на сегодняшний день их число составляет 69, из которых 54 – в Ереване, 2 – в НКР, а 13 – в областях страны. «До конца года «Америабанк» намерен довести число банкоматов до 85, одновременно расширив их географический охват», – отмечается в сообщении.
В то же время, согласно источнику, общий объем сделок, реализованных посредством банкоматов, в 2010 году увеличился в 1,7 раза по сравнению с 2009 годом, а число сделок – в 1,8 раза. Число эмитированных банком карт в 2010 году увеличилось на 140% по сравнению с 2009 годом, при этом число выпущенных карт Platinium и Gold увеличилось на 131%. «80% роста пластиковых карт было обеспечено за счет реализации зарплатных проектов», – говорится в сообщении.