Ոռոգման ջրի սուբսիդավորման համար Հայաստանի կառավարությունը 4,2 մլրդ դրամ կհատկացնի, ինչը թույլ կտա չբարձրացնել սակագները: Այդ մասին Արագածոտնի մարզում` Օշականի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց դպրատանը Հայաստանի կառավարության արտագնա նիստում հայտնել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը, գործադիրը մարտի 31-ին հաստատել է 2011թ. ընթացքում ըստ ջրօգտագործողների ընկերությունների պետական ֆինանսական աջակցության չափաքանակները։
Տիգրան Սարգսյանի խոսքով, սա այն խնդիրն է, որը մշտապես մտահոգում է գյուղացիներին։ «Այսպիսով, ոռոգման ջրի տարեկան ծախսի շուրջ 60%-ը հոգում է պետությունը»,- ընդգծել է նա:

31 Март 2011 - 13:46 AMT
На субсидирование оросительной воды правительство Армении выделит 4,2 млрд драмов, что позволит не повышать тарифы. Об этом на выездном заседании, которое прошло в селе Ошакан, неподалеку от Еревана, заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Как сообщает пресс-служба правительства РА, 31 марта был утвержден размер финансового содействия водопользователям на 2011 год.
По словам главы правительства, это именно та проблема, которая постоянно беспокоит сельчан. «Таким образом, 60% годовых расходов на оросительную воду берет на себя правительство», – подчеркнул он.