ISO 9001:2008 սերտիֆիկատը շնորհվել է AB Certification ֆրանսիական անկախ աուդիտորական կազմակերպության կողմից, 2010թ. Արդշինինվեստբանկի կողմից իրականացված աշխատանքների գնահատման արդյունքում, որոնք ուղղված էին որակի կառավարման համակարգի կատարելագործմանն ու զարգացմանը:
2008թ. դեկտեմբեր ամսին Արդշինիվեստբանկը AB Certification կազմակերպության կողմից առաջին անգամ արժանացել էր Որակի կառավարման ISO 9001:2000 սերտիֆիկատի: Սերտիֆիկատի ստացումը վկայում է այն մասին, որ Բանկն ապահովել է որակի միջազգային ստանդարտի պահանջները` հաճախորդների սպասարկման որակի պահպանման և կատարելագործման ուղղությամբ:
Ինչպես նշեց Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահի պաշտոնակատար Կարապետ Գևորգյանը. «ISO 9001:2008 սերտիֆիկատի շնորհումը հավաստումն է այն մեծածավալ աշխատանքի, որը մշտապես իրականացվում է Բանկի կողմից` բարձրորակ և ժամանակակից բանկային ծառայությունների ներդրման, ինչպես որակի հսկողության գործընթացը մշտապես կառավարվող պրոցես դարձնելու համար», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

«Ардшининвестбанку» в очередной раз был присужден международный сертификат системы управления качеством ISO 9001:2008. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, сертификат присужден со стороны французской аудиторской компании AB Certification по результатам оценки его работ в 2010 году, направленным на усовершенствование и развитие системы управления качеством.
«Получение сертификата ISO 9001:2008 есть результат той объемной работы, которая регулярно проводится банком в направлении внедрения современных и качественных услуг, делающих систему контроля качеством постоянно управляемым процессом», – отметил исполняющий обязанности председателя правления банка Карапет Геворкян. «Ардшининвестбанк» впервые был удостоен сертификата системы управления качеством ISO 9001:2000 от AB Certification в декабре 2008 года.