1 Ապրիլ 2011 - 12:00 AMT
Մարտի 28-ից ապրիլի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 78,357,731 ԱՄՆ դոլար 368.01 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 75,267,848 ԱՄՆ դոլար 369.14 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ –ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,600,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 369.37 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,050,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 370.17 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 19.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 36.1 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 28 марта по 1 апреля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 78,357,731 долларов США по 368.01 драмов/1 доллар США и продано 75,267,848 долларов США по 369.14 драмов/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,600,000 долларов США по 369.37 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 3,05 млн. долларов США по 370.17 драмов/1 доллар США.
С 21 по 27 марта объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 19,3 млрд. драм, а долларовых кредитов – 36,1 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.