1 Ապրիլ 2011 - 13:16 AMT
Հայաստանի ֆինանսների նախարարությունում անցկացված հաշվապահների որակավորման հերթական քննության արդյունքում հրավիրված 21 դիմորդներից քննությանը մասնակցել են թվով 18 դիմորդ, որոնցից 11-ին տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական: 2011 թվականի ընթացքում անց է կացվել հաշվապահների որակավորման 5 քննություն, որոնց արդյունքներով տրվել է 51 որակավորված հաշվապահի վկայական:
Հայաստանի Հանրապետությունում առ 2011 թվականի մարտի 31-ի դրությամբ թվով 416 հաշվապահ ունի որակավորման վկայական, հաղորդում է Հայաստանի ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:

1 Апрель 2011 - 13:16 AMT
По результатам очередного экзамена по квалификации бухгалтеров, проведенного в Министерстве финансов Армении, 11 бухгалтеров получили соответствующие сертификаты. Всего на экзамен был приглашен 21 претендент, из которых 18 приняли участие в экзамене.
В общей сложности в 2011 году было проведено 5 экзаменов, в результате чего квалификационные свидетельства получил 51 человек.
По состоянию на 31 марта 2011 года сертификаты соответствия в Армении имеют 416 бухгалтеров, сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.