«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի և ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության միջև փետրվարի 4-ին կնքված պայմանագրի համաձայն` այսուհետ կենսաթոշակառուները կկարողանան ստանալ իրենց կենսաթոշակները «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի բոլոր մասնաճյուղերում` անվճար բացելով հաշիվներ, ձեռք բերել ARCA, VISA կամ MASTERCARD պլաստիկ քարտեր` առանց տարեկան սպասարկման, կանխիկացման և այլ սպասարկման վճարների, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:
«Թեև առևտրային բանկերում և մասնավորապես, Անելիք Բանկում կենսաթոշակ ստանալու ծառայությունը նորություն է, այնուամենայնիվ, Բանկը, կարևորելով կենսաթոշակառուների պահանջմունքների բավարարումը, սկսել է կենսաթոշակառուներին տրամադրել պլաստիկ քարտեր` առանց սպասարկման կամ որևիցե այլ վճարի: Կենսաթոշակառուները կարող են դիմել Բանկ, անվճար բացել կենսաթոշակային հաշվեհամար և միանգամից` առանց պլաստիկ քարտերի օգնության, ստանալ իրենց կենսաթոշակները: Անհրաժեշտ է նշել, որ կենսաթոշակային քարտային հաշվի դրական մնացորդի վրա հաշվարկվող տոկոսադրույքը կազմում է տարեկան 2 տոկոս», – ասաց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի հաճախորդների սպասարկման վարչության պետ Գայանե Մալխասյանը:

ЗАО «Банк Анелик» в соответствии с договором, подписанным 4 февраля текущего года с Государственной службой социального обеспечения Министерства труда и социальных вопросов Армении, предоставляет возможность пенсионерам получать пенсии во всех своих филиалах. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, банк предлагает пенсионерам бесплатное открытие счета и получения пластиковых карт ARCA, VISA и MASTERCARD без годовой оплаты за обслуживание и обналичивание. При этом рассчитанная процентная ставка на положительный остаток пенсионного карточного счета составляет 2% годовых.
«Несмотря на то, что услуга получения пенсий в банках, в частности, в «Банке Анелик», является новой, тем не менее, банк, придавая значение удовлетворению потребностей пенсионеров, начал предоставлять им пластиковые карты без оплаты за обслуживание или взимания других видов платежей», – сказала начальник управления обслуживания клиентов ЗАО «Банк Анелик» Гаяне Малхасян.