Ապրիլի 4-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 300 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 371 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 371 դրամ:
Ապրիլի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 370.20 դրամ` ապրիլի 1-ի համեմատ ավելանալով 0.27 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 525.65 դրամ` ավելանալով 1.64 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.07 կետով` կազմելով 13.11 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $300 тыс. по курсу 371 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 371 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 апреля составил 370,20 драмов, увеличившись по сравнению с 1 апреля на 0, 27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 525,65 драмов, увеличившись на 1,64 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,07 пункта – 13,11 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.