5 Ապրիլ 2011 - 10:12 AMT
2011-ի հունվարի 1-ի դրությամբ Հայաստանի գյուղերում և քաղաքատիպ համայնքներում հաշվվել է 571 357 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասուն, ինչը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավել է 0.1 տոկոսով, հաղորդում է Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունը: Միաժամանակ, նշված շրջանում կրճատվել է տավարի գլխաքանակը 0.5 տոկոսով` կազմելով 272 572, խոզերի գլխաքանակն ավելացել է 1.9 տոկոսով` կազմելով 114 777:
Միևնույն ժամանակ, Հայաստանում ընդհանուր առմամբ ոչխարների և այծերի գլխաքանակը 2010-ի հունվարի համեմատ ավելացել է 4.2 տոկսով ` կազմելով 532 515, իսկ ձիերի քանակը երկրում նվազել է 6.8 տոկոսով` 10 042 գլուխ:

По состоянию на 1 января 2011 года на территории Армении в селах и в поселках городского типа насчитывалось 571 357 голов крупного рогатого скота, что больше по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 0,1%, сообщает Национальная статистическая служба Армении. При этом за указанный период сократилось поголовье коров на 0,5%, составив 272 572, увеличилась численность свиней на 1,9%, составив 114 777 голов.
В то же время в Армении в общей сложности увеличилось поголовье овец и коз на 4,2% по сравнению с январем 2010 года, что составило 532 515, что же касается численности лошадей, то в республике их стало меньше на 6,8% – 10 042 головы.