5 Ապրիլ 2011 - 10:26 AMT
Փոքր բիզնեսի հաճախորդների հավատարմության բարձրացման նպատակով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իրականացնում է ակցիա «Շահավետ» բիզնես վարկերի շրջանակներում:
Ակցիան գործելու է մինչև ս.թ. հունիսի 30-ը: Ակցիայի շրջանակներում վարկավորումը կիրականացվի առավելագույն շահավետ պայմաններով` 2-ից 12 միլիոն ՀՀ դրամ, ինչպես նաև համարժեք արտարժույթով, տարեկան 12 տոկոս տոկոսադրույքով, 12 ամիս ժամկետով:
Վարկը կտրամադրվի հավասար պայմաններով, ինչպես գործող, այնպես էլ նոր հաճախորդներին: Վարկի տրամադրումն իրականացվում է բանկի բոլոր մասնաճյուղերում, ինչպես Երևանում, այնպես էլ Հայաստանի մարզերում:
Բանկի չափանիշներով փոքր բիզնեսի հաճախորդ են համարվում ՀՀ տարածքում ձեռնարկատիրական գործունեություն ծավալող անհատ ձեռնարկատերերը և իրավաբանական անձինք, որոնց գործունեության տարեկան հասույթը չի գերազանցում 1 մլրդ ՀՀ դրամը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահ` Վալերի Օվսյաննիկով,- «Փոքր և միջին բիզնեսի վարկավորումը հանդիսանում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի զարգացման առաջնային ուղղություններից մեկը: Այդ իսկ պատճառով Բանկը հերթական քայլն է կատարում փոքր բիզնեսի վարկավորման պայմանների բարելավման ուղղությամբ, միաժամանակ նպաստելով Հայաստանում փոքր բիզնեսի զարգացմանը: Մեր հաճախորդների համար ստեղծվում են նպաստավոր պայմաններ բիզնեսի զարգացման համար` զերծ պահելով արտարժույթային ռիսկերից, հնարավորություն տալով ունենալ երկարաժամկետ և բավական մատչելի ռեսուրսներ», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

5 Апрель 2011 - 10:26 AMT
С целью повышения лояльности клиентов малого бизнеса ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» запустил акцию по бизнес кредитам «Выгодный». Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, акция будет действовать до 30 июня текущего года. В рамках акции кредитование будет осуществляться по максимально выгодным условиям: от 2 до 12 млн драмов, так же и в эквивалентной инвалюте с процентной ставкой 12% сроком на 12 месяцев.
Кредиты будут предоставляться на равных условиях как новым, так и повторным клиентам «Банка ВТБ (Армения)». Выдача кредитов осуществляется во всех филиалах Банка, как в Ереване, так и в регионах Армении.
По стандартам Банка клиентами малого бизнеса считаются частные предприниматели и юридические лица, осуществляющие предпринимательскую деятельность на территории РА, чья годовая выручка не превышает 1 млрд драмов.
«Кредитование малого и среднего бизнеса является одним из приоритетных направлений развития Банка ВТБ (Армения). Мы создаем выгодные условия для развития бизнеса наших клиентов, освобождая их от валютных рисков и давая им возможность иметь долгосрочные и довольно доступные средства», – сказал генеральный директор-председатель директората ЗАО «Банка ВТБ (Армения)» Валерий Овсянников.