5 Ապրիլ 2011 - 11:27 AMT
Ապրիլի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 8,3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 371.87 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 370.75 դրամ:
Ապրիլի 5-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 371.12 դրամ` ապրիլի 4-ի համեմատ ավելանալով 0.92 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526.10 դրամ` ավելանալով 0.45 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 13.09 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $8,3 млн. по курсу 371,87 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 371,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 апреля составил 371,12 драмов, увеличившись по сравнению с 4 апреля на 0, 92 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,10 драмов, увеличившись на 0,45 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 пункта – 13,09 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.