5 Ապրիլ 2011 - 11:45 AMT
2011-ի հունվար-փետրվարին 2010-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում պանրի արտադրությունն ավելացել է 0.1%-ով` կազմելով 1924.4 տոննա: Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հաշվետու շրջանում կաթի արտադրությունն ավելացել է 1.1%-ով` կազմելով 19.8 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի` 1.5%-ով (105.2 տոննա):
2011-ի հունվար-փետրվարին յոգուրտի արտադրությունն աճել է 2.1 անգամ` 68.8 տոննա, մայոնեզի արտադրությունը` 86.2%-ով (10.8 տոննա), մածունի` 1.3%-ով (451.1 տոննա), կեֆիրի` 1,3%-ով (30.1 տոննա), իսկ թթվասերի արտադրությունը կրճատվել է 27.4%-ով (394.4 տոննա):

5 Апрель 2011 - 11:45 AMT
В январе-феврале 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года производство сыра в Армении увеличилось на 0,1%, составив 1924,4 тонны. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока в отчетном периоде увеличилось на 1,1%, составив 19,8 млн литров, а творога на 1,5% – 105,2 тонны.
В январе-феврале 2011 года возросло производство йогурта в 2,1 раз (68,8 тонны), на 86,2% увеличилось производство майонеза (10,8 тонны), мацони – на 1,3% (451,1 тонны), кефира на 1,3% (30,1 тонны), а производство сметаны сократилось на 27,4% (394,4тонны).