«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում ստեղծվել է Ենթակառուցվածքների ծառայություն: «ՀԿԵՈՒ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Շևկեթ Շայդուլինի հրամանով նոր ծառայության պետ է նշանակվել Բորիս Զվերևը, որը մինչ այդ զբաղեցնում էր Գծի ծառայության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Ինչպես նշվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, Աշոտ Ունուսյանը, որը զբաղեցնում էր Գծի ծառայության պետի պաշտոնը, նշանակվել է Ենթակառուցվածքի ծառայության պետի առաջին տեղակալ:
«Ենթակառուցվածքի ծառայությունը ստեղծվել է առաջին հերթին երեք տնտեսությունների` գծերի տնտեսության, էներգամատակարարման և էլեկտրականացման տնտեսության, ազդանշանային, համակենտրոնացման, արգելափակման և կապի տնտեսության, միավորման և օպտիմալացման կարիքից ելնելով», – ասում է Ենթակառուցվածքների ծառայության պետ Բորիս Զվերևը:
Այսպիսով, նախկինում բաժանված այս երեք ծառայությունները այժմ միավորված են միասնական ցանցում՝ փոխադրումների, որպես երկաթգծի գործունեության հիմնական տեսակի, ապահովման համար:

5 Апрель 2011 - 11:52 AMT
В ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» создана Служба инфраструктуры. Приказом генерального директора ЗАО «ЮКЖД» Шевкета Шайдуллина начальником новой службы назначен Борис Зверев, который ранее занимал должность первого заместителя начальника Службы пути.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, Ашот Унусян, занимавший ранее должность начальника Службы пути, назначен первым заместителем начальника Службы инфраструктуры.
«Служба инфраструктуры создавалась в первую очередь исходя из необходимости объединения и оптимизации работы трех хозяйств – хозяйства пути, хозяйства энергоснабжения и электрификации, а также хозяйства сигнализации, централизации, блокировки и связи», – говорит начальник Службы инфраструктуры Борис Зверев. Таким образом, ранее разделенные три службы объединены в единый комплекс для обеспечения перевозочного процесса, как основного рода деятельности железной дороги