6 Ապրիլ 2011 - 12:27 AMT
Այսօր «ԱրմենՏել» ընկերությունը Facebook-ի իր խմբում հայտարարել է «Հոմո Ինտերնետիկուս» մրցույթի մասին։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել որևէ լուսանկար, գրաֆիկա կամ հեղինակային հոլովակ «ինտերնետը մարդու կյանքում» կամ «մարդիկ ինտերնետում» թեմաներով։ Վերջիններս պարտադիր պետք է տեղադրել ԱրմենՏել-ի Facebook-յան «Beeline Armenia» խմբում։
Հաղթողը կստանա նվեր նեթբուք և մեկ տարի Hi-Line ինտերնետ ծառայությունից անվճար օգտվելու հնարավորություն, իսկ 2-րդ և 3-րդ տեղերը զբաղեցնողները՝ մեկ և կես տարի օգտվելու հնարավորություն։
«ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ մրցույթի նպատակն է զվարճանքը և երիտասարդների ստեղծագործական մտքի զարգացումը. «Մենք ընտրել ենք Facebook-ը, քանի որ այնտեղ է հայ երիտասարդության ակտիվ, կրթված, ստեղծագործող և ՏՏ ոլորտով հետաքրքրվող մասը»։
«Հաղթողները կորոշվեն ըստ like-երի (հավանումների) քանակների։ Քվերակելու իրավունք ունեն միայն խմբի ներկա և ապագա անդամները։ Յուրաքանչյուր մասնակցից ընդունվելու է առավելագույնը երեք հայտ»,- ասաց Անուշ Բեղլոյանը։
Անուշ Բեղլոյանը զգուշացրեց նաև, որ խմբի ղեկավարությունը առանց զգուշացման ջնջելու է բոլոր այն աշխատանքները, որոնք կպարունակեն վիրավորանքներ, պոռնոգրաֆիկ բնույթի նկարներ կամ ոչ հեղինակային՝ ինտերնետից վերցված, ինչպես նաև մրցույթի թեմայից դուրս աշխատանքներ։
Մրցույթը կամփոփվի մայիսի 5-ին։ Արդյունքները Facebook-ում առանձին գրառմամբ մայիսի 5-ին ժամը 00։00-ին կդրվեն «Beeline Armenia» խմբում։ Ցանկացած նոր Like այդ պահից հետո այլևս չի հաշվարկվի։

Компания “АрменТел” (брэнд Beeline) объявила конкурс «Хомо Интернетикус». Для участия в конкурсе до 6-го мая необходимо предоставить фотографию, графику, авторский ролик или все сразу на тему “Интернет в жизни человека” или “Люди в Интернете”. Работы необходимо разместить в группе «Beeline Armenia» в Facebook. Количество работ, принимаемых от одного участника, – не более 3. Пoбедитель определится количеством проголосовавших “ Like “ – в группе «Beeline Armenia» и получит в подарок нэтбук с годовой интернет подпиской. Занявшие 2-ое и 3-е места получат годовое и полугодовое подключение к Hi-Line или мобильный Интернет от Beeline.
За фотографии могут голосовать только члены группы или те, кто станет ими в течение ближайшего месяца. Голосовать можно только в группе, Like-и на индивидуальных стенах не учитываются, однако участники могут размещать работы на своих стенах в дополнение к размещению в группе для “ вербовки” поклонников своих работ.
Модератор группы оставляет за собой право без предупреждения удалять работы оскорбляющие общественную мораль, противоречащие закону , содержащие оскорбления в адрес лиц и организаций, а также изображения не по теме конкурса.
Конкурс завершится 5 мая 2011 года. Результаты будут вывешены отдельным постом на момент 0:00 часов 6 мая 2011 года. Скриншоты с количеством “Like”-ов будут сделаны в то же самое время. Любое голосование после этого момента не будет учитываться в определении победителя.