8 Ապրիլ 2011 - 06:51 AMT
BarCamp Yerevan 2011-ի կազմակերպիչներից Սամվել Մարտիրոսյանն իր բլոգում տեղեկացնում է, որ BarCamp Yerevan 2011-ի գործընկեր Beeline ընկերությունը BarCamp է հրավիրել Livejournal ցանցի ռուս հայտնի բլոգեր Միտրիչին՝ Դմիտրի Չերնեշևին (mi3ch.livejournal.com).
Ինչպես հայտնել է Սամվել Մարտիրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, BarCamp Yerevan 2011-ին հյուրընկալվելու են նաև OPERA Software ընկերության ներկայացուցիչները:
BarCamp Yerevan 2011-ի կանցկացվի հունիսի 4-5-ը Ամերիկյան hամալսարանում:
BarCamp -ը միջոցառումներ կազմակերպելու նոր ձևաչափ է, որն առաջին անգամ կիրառվել է 2005թ-ին ԱՄՆ-ում՝ Silicon Valley-ում, և հետո ստացել է լայն տարածում ամբողջ աշխարհում։ BarCamp են անվանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Ինտերնետի և նոր մեդիաների թեմաներով չկոնֆերանսները։ Չկոնֆերանս, քանի որ միջոցառումն անցնում է ոչ ֆորմալ մթնոլորտում, ինչը ապահովում է բաց քննարկումներ և մտքերի ազատ փոխանակում։

Один из организаторов BarCamp Yerevan'11 Самвел Мартиросян сообщил в своем блоге, что партнер BarCamp Yerevan'11 – компания Beeline пригласила в Ереване известного российского блогера, активного пользователя Livejournal Митрича (Дмитрия Чернышева (mi3ch.livejournal.com).
Ранее Самвел Мартиросян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, BarCamp Yerevan'11 будет отличаться от аналогичных мероприятий 2009 и 2010 годов. «Для участия в BarCamp в Ереван приедут представители компании OPERA Software», – сказал Самвел Мартиросян.
BarCamp – международная сеть конференций, которые открыты для всех и проходят в формате докладов, тренингов, презентаций, обсуждений. Весь материал предоставляется самими участниками. Первый BarCamp прошел в Пало Альто (Калифорния) в 2005 году, с тех пор конференции BarCamp прошли более чем в 350 городах по всему миру. В Армении мероприятие организуется с 2009 года, a в 2010 году BarCamp впервые состоялся в Республике Арцах.