Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը ապրիլի 8-11-ը գտնվելու է Ստամբուլում` Կենտրոնական Ասիայի, Սևծովյան տարածաշրջանի և Բալկանների երկրների կենտրոնական բանկերի կառավարիչների ակումբի 25-րդ նիստին մասնակցելու համար:
Կառավարիչների ակումբի նիստում քննարկվելու են «Միջազգային մոնետար համակարգը. դասեր 19-րդ դարից» և «Մակրոպրուդենցիալ քաղաքականության իրականացման մարտահրավերները» թեմաները:
Նիստին ելույթ են ունենալու Չիկագոյի համալսարանի տնտեսագիտության պրոֆեսոր Ռանդալ Կրոսները և Լոնդոնի տնտեսագիտության և քաղաքագիտության դպրոցի պրոֆեսոր Սևքեթ Փամուկը, հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян 8-11 апреля примет участие участия в 25-ом заседании клуба управляющих центральных банков государств Центральной Азии, Черноморского региона и Балкан, которое пройдет в Стамбуле. Об этом сообщает пресс-служба ЦБ РА. В сообщении отмечается, что на заседании клуба управляющих будут обсуждены «Международная монетарная система: уроки из 19 века» и «Вызовы в реализации макропруденциальной политики».
На заседании клуба выступят профессор экономики Чикагского университета Рэнделл Кроснер и профессор Лондонской школы экономики и политологии Шевкет Памук.