«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն նախատեսում է առնվազն 11 մլրդ դրամով ավելացնել վարկային ներդրումների ծավալը 2011 թվականին` հասցնելով այն 41.5 մլրդ դրամի:
«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի վարկային պորտֆելը 31.12.10 թ. դրությամբ կազմել է 29.7 մլրդ դրամ, որը նախորդ տարվա համեմատ աճել է 5,3 մլրդ դրամով` տարեկան կտրվածքով առկա է 21.6 % աճ:
«Բանկը 2011 թվականին տնտեսության իրական հատվածի վարկավորմանն ուղղված գործունեությունն ակտիվացնելու հետ զուգընթաց, ակտիվացնելու է նաև ֆիզիկական անձանց վարկավորումը, վարկային այնպիսի գործիքների կիրառմամբ, ինչպիսիք են ավտովարկերը, ապրանքների ձեռքբերման ապառիկ վարկերը, հիփոթեքային և այլ տիպի սպառողական վարկերը:
Միաժամանակ Բանկը, կատարելագործելով ներքին ընթացակարգը, ձգտում է պարզեցնել վարկի տրամադրման գործընթացը, ինչի վառ օրինակ է ուսանողական վարկը, որն արդեն հաստատվում է 1 օրում», – ասաց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի Վարկավորման վարչության ղեկավար Հայկ Գրիգորյանը:
2010 թվականի արդյունքներով «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ –ի ակտիվներն աճել են 22.6 %-ով և կազմել 60.1 մլրդ դրամ, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:

8 Апрель 2011 - 11:45 AMT
ЗАО «Банк Анелик» намерен в 2011 году минимум на 11 млрд драмов увеличить свой кредитный портфель, доведя его до 41,5 млрд драмов. Об этом сообщает пресс-служба банка. В сообщении отмечается, что кредитный портфель банка по итогам 2010 года составил 29,7 млрд драмов, что на 21,6% (5,3 млрд драмов) больше, чем в предыдущем году. Как заявил глава управления кредитования “Банка Анелик” Айк Григорян, банк планирует в 2011 году с активизацией кредитования реального сектора экономики, активизировать также кредитование физических лиц. Планируется, в частности, увеличить количество автокредитов, кредитов на приобретение товаров, ипотечных кредитов, а также других видов потребительских кредитов.
Банк намерен упростить процесс предоставления кредитов с помощью совершенствования внутренних процедур, свидетельством чему являются студенческие кредиты, которые подтверждаются в течении одного дня.
В сообщении также отмечается, что по итогам 2010 года активы банка увеличились на 22,6% и составили 60,1 млрд драмов.