2011-ի փետրվարին Հայաստանի առևտրային բանկերում իրավաբանական անձանց ավանդները միջինն ընդունվել են դրամով 8,9 տոկոսով 1 տարուց պակաս ժամկետով, ինչը 0.9 տոկոսային կետով ավելի է ընթացիկ տարվա հունվարի համեմատ, իսկ դոլարով` 5.7 տոկոսով, ինչն ավելի է 0.1 տոկոսային կետով: Ընդ որում ֆիզիկական անձանց ավանդները դրամով ընդունվել են 9.5 տոկոսով (0.1 տոկոս աճ) և դոլարով 5.1 տոկոսով (0.3 տոկոս անկում):
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուն, իրավաբանական անձանց ավանդներն ավելի քան մեկ տարի ժամկետով դրամով ընդունվել են 10.2 տոկոսով և դոլարով` 7.4 տոկոսով, ինչը ցածր է 2011-ի հունվարի ցուցանիշից համապատասխանաբար 0,2 և 1 տոկոսով: Ֆիզիկական անձանց ավանդները միջինը դրամով ընդունվել են 11.6 տոկոսով և դոլարով` 8.2 տոկոսով, ինչը ցածր է 2011-ի հունվարի ցուցանիշից 0.2 տոկոսային կետով:

9 Апрель 2011 - 08:35 AMT
В феврале 2011 года вклады юридических лиц в коммерческих банках Армении принимались в среднем в драмах по 8,9% на срок менее 1 года, что больше на 0,9 процентных пункта по сравнению с январем текущего года, а в долларах США – по 5,7%, что больше 0,1 процентный пункт. При этом вклады физических лиц принимались по 9,5% в драмах (спад на 0,1 п.п.) и по 5,1% в долларах США (спад на 0,3 п.п.).
Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, вклады юридических лиц в феврале 2011 года на срок более 1 года в среднем принимались по 10,2% в драмах и по 7,4% в долларах США, что ниже показателя января 2011 года на 0,2 и 1 процентных пункта соответственно. При этом вклады физических лиц в среднем принимались по 11,6% в драмах – на уровне января, и по 8,2% в долларах США, что ниже показателя января 2011 года на 0,2 процентных пункта.