9 Ապրիլ 2011 - 12:05 AMT
App Store-ում այժմ հասանելի է նոր ծրագիր iPhone հեռախոսների համար՝ «Համր ֆիլմի ռեժիսոր»-ը (The Silent Film Director App), գրում է Gadget Lab-ը։ Այս ծրագիրը ստեղծում է 60-ական թվականների, Չարլի Չապլինի ֆիլմերի էֆեկտ։
The Silent Film Director App-ը կարող է iPhone-ով նկարահանված ցանկացած հոլովակ վերածել 60-ականների ոճի, կամ 20-ականների համր ֆիլմերի ոճի ֆիլմի՝ շնորհիվ տարբեր էֆեկտների։
Ծրագիրը հասանելի է երկու տարբերակով՝ Ստանդարտ և Պրո։
Ստանդարտ տարբերակը հնարավորություն է տալիս ձայնագրել, ներբեռնել և ռենդեր անել հոլովակը տարբեր տեսաէֆեկտներով՝ սև և սպիտակ, 70-ականներ կամ սեպիա, ինչպես նաև ավելացնել երաժշտություն և նվազեցնել կադրերի որակը և արագությունը։
Իսկ Պրո տարբերակը հնարավորություն է տալիս հավելյալ գործիքներ օգտագործել՝ ինչպես օրինակ վերնագրեր ավելացնելը, կադրերի անցումների էֆեկտների ավելացումը և նկարներն ու էֆեկտները խառնելը։
The Silent Film Director ծրագիրը հասանելի է 0,99 դոլարով App Store-ում։ Այն զբաղեցնում է 20.3 MB հիշողության տարածք։ Լեզուն անգլերենն է։

9 Апрель 2011 - 12:05 AMT
На App Store теперь можно приобрести новую программу “Режисер немого кино”(The Silent Film Director App) для телефонов iPhone, сообщает Gadget Lab. Это программа создает эффект фильмов 60-х или фильмов Чарли Чаплина.
The Silent Film Director App может придать любому заснятому iPhone-ом ролику стиль немого кино 60-х или 20-х годов за счет различных эффектов. Программа доступна в двух версиях – Стандарт и Про.
Версия «Стандарт» предоставляет возможность записать, скачать, загрузить и провести рендер ролика с помощью различных видеоэффектов: черно-белый, 70-х или сепия, а также добавить музыку и снизить качество кадров и скорость.
Версия «Про» предоставляет возможность использовать дополнительные инструменты: например добавить заглавие, добавить эффекты при переходе кадров или смешать картинки с эффектами.