Ինչպես հայտնում է Bloomberg-ը, Amazon.com-ը թողարկել է Kindle էլեկտրոնային գրքեր կարդալու կրիչի նոր տարբերակը: Այն կոչվում է Kindle With Special Offers, այսինքն օգտագործողներն ընթերցելիս կտեսնեն գովազդներ` փոխարենը Kindle-ը կարժենա 114 դոլար, ինչը 25 դոլարով պակաս է, քան այժմ վաճառվող ամենամատչելի Kindle-ը:
«Ամեն անգամ Kindle-ն ավելի մատչելի և հասանելի դարձնելով, մենք ունենում ենք պահանջարկի հսկայական աճ։ Նույնը նաև այժմ ենք ակնկալում»,-ասել է Kindle-ի տնօրեն Ջեյ Մարինը։
Kindle–ի նոր Kindle With Special Offers կոչվող տարբերակը կվաճառվի Best Buy-ի, Target-ի և Amazon-ի խանութներում մայիսի 3-ից։
Kindle էլեկտրոնային գրքեր կարդալու կրիչն առաջին անգամ թողարկվել է 2007-ին 399 դոլար արժողությամբ։ Այն դարձել է Amazon-ի ամենահանրաճանաչ և շատ վաճառվող արտադրանքը։

12 Апрель 2011 - 08:15 AMT
Как сообщает Bloomberg, Amazon.com анонсировал новую версию Kindle для чтения электронных книг – Kindle With Special Offers со встроенной рекламой. Однако стоить новый Kindle будет 114 долларов, что на 25 долларов дешевле, чем самый дешевый Kindle, находящийся ныне в продаже.
«Каждый раз, делая Kindle более доступным и дешевым, мы обеспечиваем огромный спрос, что ожидается и сейчас», – сообщил директор Kindle Джей Марин.
Новая версия Kindle с 3 мая будет доступна в магазинах Best Buy, Target, а также на Amazon.com.
Впервые носители Kindle для чтения электронных книг были выпущены в 2007 году и стоили 399 долларов.