Թափուր աշխատատեղերի մասին հայտարարություններ տարածող հայկական կայքերում ամեն օր ավելացող հայտարարությունների մեջ գերակշռողը ՏՏ ոլորտի աշխատատեղերն են։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեցին աշխատատեղերի մասին հայտարարություններ զետեղող հայկական ճանաչված jobfinder.am և hr.am կայքերից։
Ինչպես տեղեկացրեց jobfinder.am կայքի հիմնադիր Արման Մարգարյանը, վերջին մեկ ամսվա վիճակագրությունը ապացուցում է այս փաստը. «Մեր կայքում ամենից շատ հայտարարություններ հայտնվում են ՏՏ ոլորտի բաժնում։ Ըստ jobfinder-ի վիճակագրության՝ 35% կազմում են ՏՏ ոլորտի, 21% բանկային, 13% վաճառքի, 10% ադմինիստրատիվ, 9% գովազդի, մարքետինգի և 12% այլ ոլորտների հայտարարությունները»։
Ըստ hr.am կայքի վիճակագրության՝ կրկին ամենապահանջվածը ՏՏ ոլորտի մասնագետներն են։ Այս մասին հայտնեց hr.am կայքի մարքետինգի պատասխանատու Աբրահամյան Տաթևը։ «Վերջին 1 ամսվա կտրվածքով առաջատար ոլորտներն են՝ 23%-ով ՏՏ ոլորտըն ամենապահանջվածն է, հաջորդում է տուրիզմի ոլորտը 9%, ապա բանկային ոլորտը 8%-ով»,-ասել է նա։

13 Апрель 2011 - 10:49 AMT
Основным спросом у работодателей Армении пользуются специалисты в ИТ-сфере. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в администрациях размещающих объявления о вакантных должностях сайтов jobfinder.am и hr.am.
Как сообщил основатель сайта jobfinder.am Арман Маргарян, статистика последнего месяца доказывает этот факт. «Больше всего объявлений размещается именно в разделе ИТ-сферы. Согласно нашей статистике, 35% относятся к ИТ-сфере, 21% – к банковской, 13% – к сфере торговли, 10% – к административной работе, 9% – в сфере рекламы и маркетинга и 12% – к другим сферам», – сказал он.
Согласно статистике сайта hr.am, ИТ-спецаилисты также наиболее востребованы, сообщила ответственный за маркетинг сайта hr.am Татев Абрамян. «За последний год наиболее востребованы специалисты в сфере ИТ – 23%, в сфере туризма – 9% и в банковской сфере – 8%», – сказала она.