«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն 2010թ. 1 մլրդ դրամի վնաս է կրել: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Շևքեթ Շայդուլինը: «2010 թ. ֆինանսական արդյունքը՝ 1 մլրդ դրամի վնասն է, հիմնական վնասները գրանցվել են ուղևորների փոխադրման հատվածում, ընդհանուր վնասի գումարը կազմել է 2,8 մլրդ դրամ»,-ասել է նա: Շայդուլինը հավելել է նաև, որ հիմնական գործունեության գծով պլանը գերակատարվել է 5,2 տոկոսով, գումարը կազմել է 12,463 մլրդ դրամ, օպերացիոն ծախսերը կրճատվել են 3,2 տոկոսով, ընդհանուր արժեքը կազմել է 14,241 մլրդ դրամ:
Շայդուլինն ընդգծել է, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն կատարել է 2010թ. բոլոր հիմնական բյուջետային ցուցանիշները, բավարարել է պետության ու բնակչության տրանսպորտի պահանջարկը, ներդրումային ծրագիր է իրականացրել: Նա հավելել է նաև, որ ընդհանուր աջակցությունը ՀՀ տնտեսությանը 2010թ. համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում կազմել է միջինը 1,262 մլրդ ռուբլի:

ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» понесла в 2010 году убытки в размере 1млрд. драм. Об этом сообщил на пресс-конференции в Ереване генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Шевкет Шайдуллин. “Финансовый результат 2010 года –убыток в размере 1 млрд. драм, основный убыток составил бизнес-сегмент пассажирских перевозок, сумма общего убытка 2,8 млрд драм.”,-отметил он. Гендиректор ЮКЖД добавил, что план по доходам по основной деятельности был перевыполнен на 5,2%, сумма составила 12,463 млрд. драм., операционные расходы были сокращены на 3,2%, и их общая стоимость составила 14,241 млрд.
Шайдулин подчеркнул, что ЗАО “ЮКЖД” выполнила все основные бюджетные показатели 2010 года, удовлетворила спрос государства и населения в железнодорожном транспорте, осуществила инвестиционную программу. Он также добавил, что в 2010 году компания применяла понижающие коэффициенты для снижения инфляционных рисков на международные перевозки. В этой связи он заметил, что в результате применения понижающих коэффициентов, общая поддержка армянской экономики в 2010 году в условиях мирового финансово-экономического кризиса составила в среднем 1,262 млрд. рублей.