02.03.2001. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Հայաստանի արդյունաբերական արտադրության աճը 2001թ. հունվարին 2000թ. նույն ամսվա հետ համեմատ կազմել է 16,5 տոկոս: Այս մասին ասվում է ԱՊՀ Միջպետական վիճակագրական կոմիտեի զեկույցում:
ԱՊՀ երկրների շարքում ամենամեծ արդյունաբերական աճը 2001թ. հունվարին 2000թ. հունվար ամսվա համեմատ գրանցվել է Ղրղստանում ` 45,1 տոկոս:
Ուկրաինայում այն կազմել է 19,5%, Մոլդովայում` 18,7%, Թաջիքստանում` 14,4%, Ղազախստանում` 11,6 %, Ադրբեջանում` 5,4%, Ռուսաստանում` 5,3 %, Բելառուսում` 3,7%: Վրաստանում գրանցվել է արդյունաբերության անկում 10,6%-ով:

ЕРЕВАН, 2 марта. /Медиамакс/. Рост промышленного производства в Армении в январе 2001г. по сравнению с январем 2000г. составил 16,5 процента. Об этом со ссылкой на Межгосударственный статкомитет СНГ сообщило агентство “Прайм-Ньюс”.
Наибольший рост промышленного производства среди стран СНГ в январе 2001г. по сравнению с январем 2000г. зафиксирован в Киргизии, где он составил 45,1 процента. На Украине рост производства составил 19,5 процентов, в Молдавии – 18,7, в Таджикистане – 14,4, в Казахстане – 11,6, в Азербайджане – 5,4, в России – 5,3, в Белоруссии – 3,7. Снижение производства отмечено в Грузии – на 10,6 процентов. Статкомитет СНГ не владеет сведениями о ситуации в Туркмении и Узбекистане.-0-