2010 թվականի գործունեության արդյունքներով Եվրոպայի առաջատար առևտրային բանկերից մեկը` գերմանական Կոմերցբանկը (Commerzbank) «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ին պարգևատրել է Կոմերցբնակի միջոցով կատարված «Միջազգային վճարումների բարձր որակի համար»: Ամեն տարի Կոմերցբանկը այդ մրցանակը շնորհում է լավագույն գործընկեր-բանկերին` միջազգային վճարումների բարձր որակի համար:
Մրցանակի հանձնման արարողությանը մասնակցում էին Կոմերցբանկի կողմից` հաճախորդների հետ հարաբերությունների ավագ պատասխանատու Ակսել Բոմերշեյմը և հաճախորդների հետ հարաբերությունների պատասխանատու Յոհան Էնգբրեխստը, «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի կողմից` Գլխավոր տնօրենի տեղակալներ Ռուբեն Խաչատրյանը և Զավեն Շամյանը:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998 թվականին: Բանկի միակ բաժնետերը ռուսական «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն է: 2010 թվականին բանկի դրամական փոխանցումների ընդհանուր ծավալը կազմել է 820 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Գերմանական Կոմերցբանկը (Commerzbank) հիմնադրվել է 1870 թվականին: Այն ակտիվների մեծությամբ (400 մլրդ եվրո) համարվում է Գերմանիայի երկրորդ բանկը: Նրա 36 հազար աշխատակիցներ տարեկան սպասարկում են մոտավորապես 8 մլն հաճախորդ աշխարհի ավելի քան 40 երկրում:

18 Апрель 2011 - 10:20 AMT
Commerzbank удостоил армянский «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» грамотой за высокое качество международных платежей
По результатам деятельности за 2010 год один из ведущих коммерческих банков Европы -немецкий Коммерцбанк (Commerzbank) удостоил ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» наградой «За высокое качество международных платежей». Коммерцбанк ежегодно присуждает эту премию лучшим банкам-партнерам за обеспечение высокого качества международных операций.
В церемонии вручения участвовали со стороны Коммерцбанка – Аксел Бомершейм, старший ответственный по взаимоотношениям с клиентами и Йохан Энгбрехст, ответственный по взаимоотношениям с клиентами, со стороны ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» – заместители генерального директора Рубен Хачатрян и Завен Шамян. ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» основан в 1998 году. Единственным акционером банка является российский «Газпромбанк» (ОАО). Общий объем денежных переводов банка в 2010 году составил 820 млн долларов США.
Немецкий Коммерцбанк (Commerzbank) основан в 1870 году. «Коммерцбанк» является в Германии вторым банком по величине активов (400 млрд евро.) 36 тысяч его сотрудников обслуживают около 8 млн клиентов более чем в 40 странах мира.