18 Ապրիլ 2011 - 14:26 AMT
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ապրիլի 18-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարար, Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Իգոր Լևիտինին։
Ողջունելով հյուրերին ՀՀ կառավարությունում` վարչապետ Սարգսյանը նշել է. «Մեր հանդիպումները մշտապես թույլ են տալիս համաձայնեցնել մեր գործողությունները և վերհանել այն հարցերը, որոնց լուծումն անհրաժեշտ է խթանել, ինչպես նաև գրանցել այն հաջողությունները, որոնք արձանագրել ենք: Հուսով եմ, որ այսօրվա հանդիպումը հնարավորություն կտա մեզ առաջ մղել մեր հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգում առկա բոլոր ծրագրերը»:
Իր հերթին Իգոր Լևիտինն ընդգծել է. «Հաճելի է, որ այս հանդիպումը տեղի է ունենում միջտարածաշրջանային համաժողովի և ցուցահանդեսի շրջանակում: Մենք Եկատերինբուրգում քննարկել էինք նման միջոցառման կազմակերպման մանրամասները, և այն ամենը, ինչ մենք միասին ծրագրում ենք, ստացվում է: Ցանկալի է, որ հետագայում նույնպես այդպես լինի»:
Հանդիպման ընթացքում Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահներ Տիգրան Սարգսյանը և Իգոր Լևիտինը քննարկել են հանձնաժողովի վերջին` 12-րդ լիագումար նիստի արձանագրության կետերի կատարման ընթացքը։
Հաջորդիվ ՀՀ վարչապետը և ՌԴ տրանսպորտի նախարարն ստորագրել են արձանագրություն քննարկման արդյունքների հիման վրա։

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял министра транспорта России, сопредседателя армяно-российской межправкомиссии по экономическому сотрудничеству Игоря Левитина, сообщает пресс-служба правительства РА.
«Наши встречи позволяют согласовать наши действия и поднять вопросы, требующие стимулирования решений, а также зафиксировать достижения. Надеюсь, что наша сегодняшняя встреча позволит продвинуть вперед программы, имеющиеся на повестке армяно-российских отношений», – сказал глава армянского правительства.
В свою очередь, Игорь Левитин придал важность тому, что данная встреча проходит в рамках межрегионального форума и выставки. «Мы в Екатеринбурге обсудили детали проведения подобного мероприятия, и то, что мы планируем вместе, получается. Желательно, чтобы и в дальнейшем было так», – отметил он.
Стороны также обсудили процесс реализации протокольных пунктов 12-го заседания межправкомиссии, а по итогам встречи был подписан протокол.