18 Ապրիլ 2011 - 15:30 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ապրիլի 18-ին մասնակցել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կազմակերպված հայ-ռուսական արդյունաբերական նորարարությունների միջտարածաշրջանային ցուցահանդեսի պաշտոնական բացմանը։ Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը, ցուցահանդեսն անցկացվում է «Դեպի նոր տնտեսական հեռանկարներ հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերություններումե խորագիրը կրող առաջին համաժողովի շրջանակներում։
Ցուցահանդեսին մասնակցում էին երկու երկրների մարզերի նորարական տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն իրականացնող 100-ից ավելի ընկերություններ։ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի ու ՌԴ նախագահի աշխատակազմի միջտարածաշրջանային և օտարերկրյա պետությունների հետ հարաբերությունների բաժնի ղեկավար Սերգեյ Վինոկուրովի բացման խոսքից հետո վարչապետ Սարգսյանը ՌԴ տրանսպորտի նախարար Իգոր Լևիտինի և պաշտոնատար այլ անձանց հետ շրջել է տաղավարներով, ծանոթացել երկու երկրների կողմից ներկայացվող արտադրատեսակներին, ընկերությունների ծրագրերին։

18 Апрель 2011 - 15:30 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян 18 апреля принял участие в официальном открытии Российско-армянской межрегиональной выставки промышленных инноваций в Спортивно-концертном комплексе (СКК) им. Карена Демирчяна в Ереване. Как сообщает пресс-служба правительства РА, выставка проходит в рамках Первого российско-армянского межрегионального форума «К новым достижениям межрегионального сотрудничества в российско-армянских союзнических отношениях».
В мероприятии приняли участие около 100 компаний двух стран, которые специализируются в сфере промышленных инноваций. В рамках визита премьер-министр ознакомился с производством и программой компаний-участников выставки.