22 Ապրիլ 2011 - 10:18 AMT
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի պլանների մեջ է մտնում մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնումը, իսկ նոր բանկը բացվելու է Վանաձորում, ապրիլի 22-ին հաղորդել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: «Բանկի կարևորագույն ձեռքբերումներից է Երևանում ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում «Մոսկովյան» նոր մասնաճյուղի բացումը, հաջորդը բացվելու է Վանաձորում»,- ասել է նա:
Նրա խոսքերով, զգալի աշխատանք է կատարվել ITM համակարգի, ինչպես նաև POS-տերմինալների ընդլայնման ուղղությամբ ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլ Հայաստանի մարզերում: «Ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում տեղադրվել է լրացուցիչ 200 POS-տերմինալ, այդ նպատակով ստեղծվել է առանձին ստորաբաժանում, որը զբաղվում է այդ բիզնեսի զարգացմամբ»,- ասել է նա:
Այսօր բանկն ունի 7 մասնաճյուղեր, որոնցից 4-ը Երևանում, մեկական մասնաճյուղեր` ԼՂՀ-ում, Քաջարանում, Կապանում և Դիլիջանում:

В планы ЗАО «Америабанк» входит расширение филиальной сети, а новый филиал банка будет открыт в Ванадзоре, сообщил 22 апреля директор по линии развития ЗАО «Америабанк» Тигран Джрбашян. «Одним из важнейших достижений банка в первом квартале текущего года было открытие нового филиала «Московян» (2 марта, Ереван, Маштоца 48,2/1), следующий из четырех будет открыт в Ванадзоре», – сказал он.
По словам банкира, значительная работа была проделана и по линии расширения системы ITM, а также POS-терминалов не только в столице, но и в областях Армении. Тигран Джрбашян добавил, что необходимость их увеличения была вызвана увеличением объемом эмитированных карт для корпоративных клиентов. «За первый квартал текущего года было установлено дополнительно 200 POS-терминалов, с этой целью было создано отдельное подразделение, которое и занимается развитием этого бизнеса», – сообщил он.
На сегодняшний день у ЗАО «Америабанк» есть 7 филиалов, из которых 4 – в Ереване и по одному в НКР, Каджаране и Дилижане, 69 банкоматов, из которых 54 – в Ереване, а 15 – в областях республики.