Վրաստանի տարածքային զարգացման ու ենթակառուցվածքների նախարարությունը սկսել է թբիլիսյան շրջանցիկ ճանապարհի կառուցումը, որը կբեռնաթափի մայրաքաղաքը տարանցիկ հոսքերից:
Ինչպես հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիան», նոր մայրուղին անվտանգության երաշխիք կդառնա տեղաբնակների համար ու կնպաստի բնապահպանական վիճակի բարելավմանը:
Նոր 7-կիլոմետրանոց ճանապարհի կառուցումը կավարտվի 2011թ. վերջում: Շրջանցիկ ճանապարհը կնպաստի ավտոտրանսպորտի տեղաշարժին Հայաստանից, Ադրբեջանից ու Կենտրոնական Ասիայից դեպի վրացական Փոթի ու Բաթումի նավահանգիստներ և Եվրոպա:

25 Апрель 2011 - 07:31 AMT
Министерство регионального развития и инфраструктуры Грузии начало строительство тбилисской объездной дороги, которая разгрузит столицу от транзитных потоков.
Как сообщили "Новости-Грузия" в министерстве регионального развития и инфраструктуры, появление новой объездной магистрали станет гарантом безопасности местных жителей и улучшения экологического положения. На данный момент ведутся работы по выравниванию земли на новой дороге.
Строительство новой 7-километровой дороги завершится до конца 2011 года. Объездная дорога будет способствовать передвижению транзитного автотранспорта из Армении, Азербайджана и Средней Азии в направлении грузинских портов Поти-Батуми и Европы.