Այսօր Apple Store-ում գործարկվել է «Weddar report» iPhone ծրագիրը։ Այս մասին հաղորդում է Gadget Lab-ը։
Այս ծրագրի շնորհիվ կարելի է պարզել, թե աշխարհի տարբեր վայրերում ինչ եղանակ է։ Ծրագիրը նման է Foursquare սոցիալական ցանցին։
Օգտագործողը որևէ վայր այցելելով` նշում է վայրը, այնուհետև ավելացնում, թե ինչ եղանակ է այնտեղ` անձրևոտ, ամպամած, քամի, թե ձյուն, արև և այլն։ Ընտրելով եղանակի տարբերակը` ընտրում է նաև իր տրամադրությունը` լավ, վատ, հիանալի, թարմ, սառը և այլն։
Յուրաքանչյուր օգտագործող որքան հաճախակի գրանցի եղանակն իր այցելած վայրերում, այնքան միավորներ կհավաքի և կդառնա առաջատար։ Բացի դրանից կարող է կիսել իր յուրաքանչյուր ժամանումը (check in) Facebook կամ Twitter սոցիալական ցանցերում։
Ծրագիրը կարելի է անվճար բեռնել Apple Store-ից։ Ծավալը 4.1 MB է, լեզուն` անգլերեն, պահանջում է iOS 4.0 կամ iOS -ի ավելի հին տարբերակներ։

Сегодня в Apple Store запущена программа “Weddar report” для iPhone. Об этом сообщает Gadget Lab. Благодаря этой программе, которая похожа на социальную сеть Foursquare, можно узнать погоду в любой точке мира.
Пользователь, посетив ту или иную местность, отмечает эту местность, затем описывает погоду в данном месте: дождливая, пасмурная, ветреная, снежная или солнечная. Выбрав вариант погоды, он выбирает также соответствующее настроение: радостное, грустное, восторженное, равнодушное и т. д.
Чем больше пользователи будут делать отметок о погоде, тем больше очков они наберут и получат возможность стать лидерами. Кроме этого они могут поделиться впечатлениями (chek in) в таких социальных сетях, как Facebook или Twitter.
Программу можно бесплатно загрузить с Apple Store. Объем – 4.1 MB, язык – английский, основные требования – iOS 4.0 или более старый вариант iOS.