26 Ապրիլ 2011 - 12:19 AMT
Մայիսի 2-ին ժամը 18:30 «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի Տիգրան Մեծ սրահում տեղի կունենա «Մայքրոսոֆթ» ընկերության կողմից անցկացվող «Երևակայության գավաթ Հայաստան 2011» մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը: Այս մասին տեղեկացնում են «Մայքրոսոֆթ» ինովացիոն կենտրոնը, «Մայքրոսոֆթի» հայաստանյան գրասենյակը և Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը
«Երևակայության գավաթ» համաշխարհային ամենամյա մրցույթն արդեն չորրորդ տարին է անցնում է նաև Հայաստանում: Այս տարվա միջազգային մրցույթի թեման է «Պատկերացրու աշխարհը, ուր տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն օգնում են աշխարհի հրատապ խնդիրների լուծմանը»:
Միջոցառաման ընթացքում կհայտարարվեն և կպարգևատրվեն մասնագիտական հանձնաժողովի կողմից ընտրված լավագույն երեք թիմերը, որոնք կստանան համապատասխանաբար`1-ին մրցանակի համար 300 000 դրամ, 2-րդ մրցանակի համար` 250 000 դրամ, 3-րդ մրցանակի համար` 150 000 դրամ:
Հաղթող թիմերը կպարգևատրվեն նաև համակարգիչներով` տրամադրված «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից:
Միաժամանակ, առաջին տեղը գրաված թիմը ամռանը կմեկնի Նյու Յորք՝ ներկայացնելու Հայաստանը միջազգային եզրափակիչ մրցույթում:
«Երևակայության գավաթ» համաշխարհային մրցույթն աշխարհի տարբեր երկրների երիտասարդ մասնագետներին հնարավորություն է տալիս բացահայտելու իրենց ներուժը տեխնոլոգիաների և նորարարությունների ստեղծման մեջ: Մրցույթի շրջանակում մասնակից թիմերը մշակում են ինովացիոն բնույթի ծրագրային ապահովման փաթեթներ` առաջարկելով արդի խնդիրների իրական լուծումներ:

26 Апрель 2011 - 12:19 AMT
2 мая в Ереване состоится церемония вручения премий конкурса Кубок воображения – Армения 2011”, организованного компанией “Майкрософт”. Об этом сообщил представитель инновационного центра “Майкрософт” в Армении.
Ежегодный международный конкурс “Кубок фантазии” вот уже четвертый год как проводится в разных странах, в том числе и в Армении. В этом году тема конкурса: “Представь мир, в котором информационные технологии помогают очень быстро решить глобальные проблемы”.
В ходе конкурса будут объявлены и награждены выбранные комиссией три лучшие команды, которые соответственно получат: за первое место – 300 000 драмов, за второе – 250 000 драмов, за третье – 150 000 драмов.
Победившие команды также получат в подарок компьютеры, предоставленные компанией “АрменТелл”.
Команда-победитель летом поедет в Нью-Йорк представлять Армению в международном финальном конкурсе.
Международный конкурс “Кубок фантазии” дает возможность молодым специалистам проявить свой потенциал в создании новых технологий. В ходе конкурса участники решают задачи, связанные с программным обеспечением, предлагая реальные и современные решения этих проблем.