ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն ապրիլի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Ռումինիայի Հանրապետության դեսպան Կրինա Ռոդիքա Պրոնարիուին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների գերատեսչությունների միջեւ ակտիվ համագործակցության հեռանկարային ծրագրերը: Անդրադարձ է եղել նաեւ մարտի 10-11-ը Բուխարեստում կայացած հայ-ռումինական առեւտրատնտեսական եւ գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքներին եւ հետագա քայլերին: Նախարար Մ.Վարդանյանը նշել է, որ հետեւողական են լինելու նիստի ընթացքում նախանշված ծրագրերի իրականացմանը, որի նպատակով, մասնավորապես, նախապատեսվում է ստեղծել համապատասխան հանձնաժողով:
Երկուստեք քննարկել են նաեւ տրանպորտի, կապի, մասնավորապես փոստի ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները, հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամլո ծառայությունը:

27 Апрель 2011 - 09:57 AMT
Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян принял посла Румынии в Армении Крину Родику Прунариу.
Как сообщает пресс-служба министерства, в ходе встречи были обсуждены перспективные программы активного сотрудничества. Стороны коснулись итогов и дальнейших шагов прошедшей 10-11 марта в Бухаресте армяно-румынской межправкомиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству.
Министр заверил, что достигнутые в ходе заседания межправкомиссии договоренности по намеченным программам будут последовательно реализовываться.
Манук Варданян и Крина Родика Прунариу также обсудили возможности реализации совместных программ в сфере транспорта, связи, в частности, в сфере предоставления почтовых услуг.