Ապրիլի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4 550 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 371.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 371.03 դրամ:
Միաժամանակ, ապրիլի 27-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 372,35 դրամ` ապրիլի 26-ի համեմատ կրճատվելով 1.27 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 546.98 դրամ` ավելանալով 0.93 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն անփոփոխ է մնացել` 13.43 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,55 млн. по курсу 371,04 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 371,03 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 апреля составил 372,35 драма, сократившись по сравнению с 26 апреля на 1,27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 546,98 драма, увеличившись на 0,93 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – 13,43 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.