28 Ապրիլ 2011 - 07:11 AMT
Հայաստանի կառավարությունն ապրիլի 28-ի նիստում թույլ է տվել հայ-հոլանդական «Ամստեր ֆլաուերս» ընկերությանը մինչև 3 տարի տևողությամբ երկարացնել ԱԱՀ վճարումների ժամկետները ավելի քան 300 մլն դրամ արժողությամբ ներդրումային ծրագրի շրջանակներում: Ինչպես հաղորդել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, 2006-ից Արմավիրում աշխատող ընկերությունը մտադիր է ջերմոցային համալիր ստեղծել և այդ նպատակով ներդնում է 1.4 մլն եվրո ժամանակակից սարքավորումներ ձեռք բերելու համար: Արդյունքում ստեղծվելու է 60 նոր աշխատատեղ:
Կառավարությունը նաև թույլատրել է «Նուբարաշենի թռչնաֆաբրիկա» ընկերությանը երկարացնել ԱԱՀ վճարումը, քանի որ, Տիգրան Դավթյանի խոսքերով, ընկերությունը մտադիր է ներդնել 1.1 մլն եվրո` թռչնամսի արտադրության և վերամշակման նոր արտադրամաս բացելու նպատակով: Նա նշել է, որ այդ քայլերն ուղղված են Հայաստանի տնտեսության խթանմանը և զարգացմանը:

28 Апрель 2011 - 07:11 AMT
Правительство Армении на заседании 28 апреля разрешило армяно-голландской компании “Амстер Флауерс” продлить сроки уплаты НДС до трех лет в рамках инвестиционной программы более 300 млн. драмов. Как сообщил министр экономики РА Тигран Давтян, работающая с 2006 года в Армавире компания намерено создать парниковый комплекс и с этой целью инвестирует 1,4 млн. евро на приобретение современного оборудования. В результате будет создано 60 новых рабочих мест.
Правительство также разрешило компании “Нубарашенская птицефабрика” продлить уплату НДС, поскольку, по словам Тиграна Давтяна, компания намерена инвестировать 1.1 млн. евро с целью открыть новый цех по производству и переработке мяса птицы. В результате будет создано 90 новых рабочих мест. Он отметил, что эти шаги направлены на стимулирование и развитие экономики Армении.