Ապրիլի 29-ին «Առէկսիմբանկ Գազպրոմբանկի խումբն» ՓԲԸ-ն ամփոփեց բանկի «Երկրի մասշտաբով` ի շահ յուրաքանչյուր քարտապանի» ռազմավարության շրջանակներում MasterCard միջազգային վճարային համակարգի հետ համատեղ անցկացվող երկու ակցիաների արդյունքները: Այս ակցիայի իրականացումը միջազգային համակարգի կողմից բանկին ցուցաբերված բարձր վստահության արդյունքն է` հաշվի առնելով զարգացման արագ միտումներն ու համագործակցության ընթացքում արձանագրած ձեռքբերումները:
Առաջին ակցիայի շրջանակներում, որն անցկացվում էր դեկտեմբերի 1-ից մարտի 31-ը, 6 հաղթողներ, որոնք չորս ամսվա ընթացքում ակտիվորեն օգտվել են MasterCard-ի քարտերից, դրամական պարգևներ ստացան 100-300 հազ. դրամի չափով: «MasterCard-ի հետ համատեղ անցկացվող ակցիայի նպատակն է բարձրացնել հաճախորդների օրինապահությունը»,- ասել է «Առէկսիմբանկ Գազպրոմբանկի խմբի» մարքեթինգի և հաճախորդների բազաի զարգացման ծառայության ղեկավար Արմեն Կարա-Պողոսյանը: Իսկ ամենաակտիվ քարտապանը հատուկ մրցանակ ստացավ MasterCard-ից` ուղեգիր դեպի Իտալիա երկու հոգու համար:
150 ակտիվ քարտաապանների շրջանում կանանց տոներին նվիրված ակցիայի հաղթող դարձավ Սյուզաննա Հակոբյանը: Նա իր ուղեկցի հետ միասին ներկա կգտնվի տարվա գլխավոր խաղին` UEFA-ի Չեմպիոնների լիգայի եզրափակչի հանդիպմանը, որը կկայանա Լոնդոնում: «Մենք որոշեցինք կապել անկապելի բաներ` կանանց և ֆուտբոլը, քանի որ այդ իրադարձությունը տարվա շատ կարևոր իրադարձություն է, և անգամ կինն ուրախ կլինի ներկա գտնվել»,- ավելացրել է Արմեն Կարա-Պողոսյանը:
«Առէկսիմբանկ Գազպրոմբանկի խումբն» ՓԲԸ-ն, կարևորելով սոցիալական ուղղվածություն ունեցող ծրագրերը, կշարունակի նման ակցիաներ անցկացնել:

29 апреля ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» подвело итоги двух акций в рамках стратегии банка – «В масштабе страны – в интересах каждого картодержателя», проводимых совместно с международной платежной системой MasterCard. Реализация данной акции – результат высокого доверия, оказанного банку со стороны международной системы, с учетом быстрых тенденций развития и приобретенных за период сотрудничества достижений.
В рамках первой акции, которая проводилась с 1 декабря по 31 марта, 6 победителей, которые в течение четырех месяцев активно пользовались картами MasterCard, получили денежные вознаграждения в размере 100 000 – 300 000 драмов. «Цель акции, проводимой банком совместно с MasterCard, – повысить лояльность клиентов», – сказал руководитель службы развития клиентской базы и маркетинга «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» Армен Кара-Погосян. А самый активный картодержатель получил специальный приз от MasterCard – путевку на двоих в Италию.
Победителем же акции, приуроченной к женским праздникам, по итогам розыгрыша среди 150 активных картодержателей стала Сюзанна Акопян. Победительница вместе со своим спутником станут очевидцами главного футбольного матча года – финала Лиги чемпионов UEFA, который пройдет в Лондоне. «Мы решили связать несвязуемое – женщины и футбол, поскольку это событие является очень важным событием года, и даже женщина будет рада посетить его», – добавил Армен Кара-Погосян.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка», придавая важность программам, имеющим социальную направленность, продолжит проведение подобных акций.