30 Ապրիլ 2011 - 11:16 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 30-ին ընդունել է Երևանում ապրիլի 29-30-ը անցկացվող Հայ առևտրաարդյունաբերական պալատների և գործարարների միությունների ներկայացուցիչների խորհրդաժողովի մասնակիցներին:
Ինչպես նշվում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակի հաղորդագրության մեջ, նախագահը կարևորել է մեր հայրենակիցների անմիջական գործնական մասնակցությունը հայկական պետության զարգացման ընթացքին: Այս կապակցությամբ նա ուշադրություն է դարձրել այն փաստին, որ սփյուռքահայերի մոտ թյուր կարծիք է ձևավորվել, որ Հայաստանում անհնար է դրամ վաստակել:
Սերժ Սարգսյանը ողջունել է ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Հայ-կանադական գործարար խորհրդի և Հայաստանի առևտրաարդյունաբերական պալատի համատեղ նախաձեռնությունը՝ ստեղծել «Հայկական առևտրական ցանց» ընկերակցություն: Նախագահը հույս է հայտնել, որ այն կդառնա գործուն կառույց, ի դեմս որի` Հայաստանը կունենա վստահելի գործընկեր, որը կարող է հանդես գալ նախաձեռնություններով, ապահովել հետադարձ կապ նաև գործարար-պետական կառույցներ հարաբերություններում: Նախագահ Սարգսյանը պատասխանել է նաև Հայաստանի տնտեսության, երկրում իրականացվող բարեփոխումների, արտաքին և ներքին քաղաքականության վերաբերյալ հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:

30 Апрель 2011 - 11:16 AMT
Глава РА: У представителей Диаспоры сложилось ложное восприятие того, что в Армении невозможно получить прибыль
Президент Армении Серж Саргсян принял участников проходящей 29-30 апреля в Ереване конференции с участием армянских торгово-промышленных палат и союзов предпринимателей.
Как отмечается в сообщении пресс-службы главы государства, Серж Саргсян придал важность непосредственному участию наших соотечественников в развитии государства. В связи с этим он обратил внимание на то, что у представителей Диаспоры сложилось ложное восприятие того, что в Армении невозможно получить прибыль.
Президент поприветствовал инициативы Министерства Диаспоры, Армяно-канадского совета предпринимателей и ТПП Армении о создании единой «Армянской торговой сети», при этом он выразил надежду, что она станет действенной структурой, работа которой будет направлена на обеспечение обратной связи государство-бизнес. В ходе встречи Серж Саргсян также ответил на интересующие гостей вопросы, касающиеся экономики Армении, реализуемых реформ, а также внешних и внутриполитических процессов.