2 Մայիս 2011 - 10:02 AMT
Մայիսի 5-ին ՍԹԱՐ առևտրային ցանցը կհայտարարի ռեբրենդինգի և բաժնետիրոջ փոփոխության մասին: Հայտարարությամբ հանդես կգա ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը և կներկայացնի առևտրային ցանցի նոր բաժնետիրոջը:
Ինչպես նշվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, այս տարվա փետրվարին Viest Assets Ltd ընկերությունը` գրանցված BVI-ում, որոշում էր կայացրել ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի 100% բաժնետոմսերի գնման մասին: Ներկայումս, կողմերն արդեն հասել են իրավաբանական ձևակերպումների վերջին փուլին:
Առաջիկա միջոցառմանը ծրագրվում է նաև »Dunlop Consultancy» անգլիական խորհրդատվական ընկերության հիմնադիր և տնօրեն Ջոն Դանլոփի մասնակցությունը, ով աշխատել է ՍԹԱՐ նոր բրենդի հայեցակարգի վրա ընկերության մարքեթինգի բաժնի հետ համատեղ: «Dunlop Consultancy» ընկերությունը հանդիսանում է այնպիսի բրենդերի ստեղծողը, ինչպիսիք են Альфа Банк, Dewars’, Азбука Вкуса, Малина, Квадрат, 36.6, Bombay Sapphire, Банк Русский Старндарт բրենդերը և այլն:
Կներկայացվեն ռեբրենդինգի ներքո նախատեսվող գործընթացները, արդեն իսկ իրականացված հիմնական միջոցառումները, և Հայաստանում մթերային խոշորագույն ցանցի զարգացման պլանները և կանխատեսումները: Նշենք, որ նոր ֆիրմային ոճի զարգացման գործընթացը սկսվել է մոտ մեկ տարի առաջ` զարգացման նոր ռազմավարության հաստատումից հետո: Մոտ օրերս Կենտրոն ադմինիստրատիվ շրջանում գտնվող 3 ՍԹԱՐ սուպերմարկետ հանրությանը կներկայանան նոր տեսքով: Ռեբրենդինգի գործընթացը կավարտվի մինչև 2012թ. կեսը:

5-го мая Торговая сеть Стар объявит о своем ребрэндинге и смене акционера. С заявлением для прессы выступит Исполнительный директор СТАР Ваган Керобян и представит нового акционера сети.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, в феврале этого года компания Viest Assets Ltd, зарегистрированная на BVI, приняла решение о выкупе 100% акций сети СТАР. На данный момент, стороны уже приступили к завершающей фазе юридического оформления документов.
В предстоящем мероприятии планируется участие основателя и директора английской консалтинговой компании “Dunlop Consultancy” Джона Данлопа, работающего над концепцией нового брэнда СТАР совместно с департаментом по маркетингу сети. “Dunlop Consultancy” является создателем таких брэндов, как Альфа Банк, Dewars’, Азбука Вкуса, Малина, Квадрат, 36.6, Bombay Sapphire, Банк Русский Стандарт и многих других.
В докладах и последующей беседе будут раскрыты предпосылки ребрэндинга, основные проведенные мероприятия, планы и прогнозы развития компании – крупнейшей продуктовой сети Армении. Отметим, что к процессу разработки нового фирменного стиля, сеть приступила около года назад, после утверждения новой стратегии развития. В ближайшие дни, 3 супермаркета СТАР, находящиеся в административном районе “Кентрон”, предстанут перед общественностью в новом виде. Процесс ребрэндинга будет завершен до середины 2012 года.