2 Մայիս 2011 - 10:17 AMT
ՀԿԵՈւ-ում իրականացվում է գծերի, հարակից հողատարածքների և արհեստական կառույցերի համատարած զննում: Զննման հիմնական նպատակն է գնացքների երթևեկության անվտանգության մակարդակի բարձրացումը, գծի և կառույցների նախապատրաստումը գարնանային և ամռանային աշխատանքներին:
Զննման ժամանակ հատուկ ուշադրություն կդարձվի, մասնավորապես, հակավթարային միջոցառումների իրականացմանը, սանիտարական և կենցաղային կառույցերի վիճակին, գծերի նորոգմանը, անձնակազմի որակավորման ստուգմանը:
Զննմանը մասնակցում է ՀԿԵՈւ-ի ղեկավար կազմը՝ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ Մարատ Խակովի գլխավորությամբ:
Մինչև մայիսի 31-ը ՀԿԵՈւ-ում իրականացվում է նաև լոկոմոտիվների, հատուկ և ինքնագնաց շարժակազմի զննումը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

2 Май 2011 - 10:17 AMT
На ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога” проводится сплошной комиссионный весенний осмотр пути, земляного полотна и искусственных сооружений. Основной задачей осмотра является повышение уровня безопасности движения поездов, подготовка пути и сооружений к работе в весенне-летний период.
Основное внимание во время осмотра будет уделено, в частности, проведению противоаварийных мероприятий, состоянию санитарно-бытовых помещений, завершению ремонта пути, проверке уровня квалификации сотрудников. В осмотре принимает участие руководство ЗАО «ЮКЖД» во главе с первым заместителем генерального директора Маратом Хаковым.
До 31 мая на ЮКЖД проводится также весенний комиссионный осмотр локомотивов, мотор-вагонного, специального и самоходного подвижного состава, говорится в сообщении пресс-службы компании.