Մայիսի 3-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 374.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 374 դրամ:
Մայիսի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 371.82 դրամ` մայիսի 2-ի համեմատ ավելանալով 1.14 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 550.67 դրամ` ավելանալով 1.47 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.09 կետով` կազմելով 13.61 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,1 млн. по курсу 374,25 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 374 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 мая составил 371,82 драма, увеличившись по сравнению с 2 мая на 1,14 п.п. пункта. В то же время, курс 1 евро составил 550,67 драма, увеличившись на 1,47 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,09, до 13,61 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.