3 Մայիս 2011 - 12:41 AMT
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր իր բլոգում հայտնեց, որ բացել է իր անձնական կայքը՝ www.tigransargsyan.am։
«Այսուհետև շարունակելու եմ իմ շփումը Ձեզ հետ նաև www.tigransargsyan.am կայքի միջոցով: Նման որոշման համար հիմք հանդիսացավ «նոր վիրտուալ տարածքներ յուրացնելու» ցանկությունը: Միաժամանակ ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ բոլոր գրառումներս արտացոլվելու են նաև կենդանի մատյանի իմ էջում: Կրկին շնորհակալություն իմ բլոգն այցելելու համար, բոլորիդ սպասում եմ իմ www.tigransargsyan.am կայքում»,- գրել էր վարչապետն իր Livejournal բլոգում։
Վարչապետի նոր կայքը բաղկացած է մի քանի բաժիններից՝ բլոգ, ֆոտոալբոմ, տեսանյութեր, հետաքրքրություններ, անցուդարձ և կենսագրություն։ Կայքը եռալեզու է՝ անգլերեն, հայերեն, ռուսերեն։
Հետաքրքրություններ էջում Տիգրան Սարգսյանն առաջարկում է կարդալ իր նախընտրած գրականությունը և լսել իր սիրելի երաժիշտների ստեղծագործությունները։ Անցուդարձ էջում ներկայացված են այն բոլոր իրադարձությունները, որոնց մասնակցում է վարչապետը։
Վարչապետի կայքի բլոգ էջի գրառումներին կարելի է բաժանորդագրվել RSS-ի միջոցով, ինչպես նաև կայքում կարելի է երկրպագել վարչապետի ֆեյսբուք էջին։ Էջը ստեղծվել է ZOOM GPAHICS ստուդիայում:

Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня в своем блоге заявил, что открыл свой собственный сайт – www.tigransargsyan.am.
“Отныне я продолжу общаться с вами уже и на сайте www.tigransargsyan.am. Основанием для подобного решения стало желание “освоения нового виртуального пространства”. Одновременно хочу поставить в известность, что все мои записи будут отражены на страничке живого журнала. Благодарю за посещение моего блога, жду всех вас на сайте www.tigransargsyan.am”, – написал премьер-министр в блоге Livejournal.
Новый сайт премьера состоит из нескольких разделов; блог, фотоальбом, видеоматериалы, интересы, события, биография. Сайт на трех языках: английском, армянском и русском.
В страничке “интересы” Тигран Саркисян предлагает прочитать предпочитаемую им литературу, послушать произведения его любимых композиторов. В страничке “события” отражены все события, в которых участвовал премьер.
На записи на страничке “блог” премьера можно подписаться при помощи RSS, а также можно полюбоваться на страничку “фейсбук” премьер-министра. Сайт создан студией ZOOM GPAHICS.