«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ գազաֆիկացման և գազամատակարարման մասնաճյուղերի «1-04» վթարա-կարգավարական ծառայությունների կողմից գրանցված տվյալների համաձայն, 2011թ. առաջին եռամսյակում ընդհանուր առմամբ ստացվել է 10 497 հայտ, որից 9030-ը առնչվել Է գազասպառման ներտնային համակարգին, 1190-ը` գազատարների, 277-ը` գազակարգավորիչ կայանների հետ կապված խնդիրներին: Գրանցված կանչերից 448-ը եղել է կեղծ:
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության գազասպառման ներտնային համակարգում գրանցված կանչերից 1909-ը վերաբերել է ազդանշանային համակարգի գործարկմանը,, 4940-ը` գազի արտահոսքին, 1611-ը եղել են այլ բնույթի կանչեր:

По данным аварийно-диспетчерских служб “1-04” филиалов газификации и газоснабжения ЗАО "АрмРосгазпром", за первый квартал 2011 года поступило 10 497 обращений, из них 9030 имеют отношение к внутридомовой системе газопотребления, 277 вызовов связаны с газорегулирующими станциями и 1190 – с газопроводами. 448 вызовов оказались ложными.
В отчетный период из вызовов, зафиксированных во внутридомовой системе газопотребления республики, 1909 имеют отношение к срабатыванию сигнальной системы безопасности, 4940 вызовов получено по поводу утечки газа и 1611- по различным вопросам, сообщает пресс-служба компании.