5 Մայիս 2011 - 10:46 AMT
Ապրանքների ապառիկ վաճառքի վարկավորման պայմանների ներկայացման և տեղում հաճախորդներին անհրաժեշտ խորհրդատվություն մատուցելու նպատակով, «Յունիբանկ»-ը նախատեսում է պրոմո-կետեր բացել «Նիքս» (ք. Երևան, Սարյան 6-7), «Ֆայն» (ք.Երևան, Սարյան 12), և «Քոմփաս» (ք.Երևան, Սայաթ Նովա պող. 15) համակարգչային տեխնիկայի խանութ-սրահներում: Պրոմո-կետերի աշխատակիցները հաճախորդներին կպարզաբանեն վարկավորման գործընթացը և կօգնեն վարկային հայտի լրացման, ինչպես նաև փաստաթղթերի ներկայացման գործում:
Նշված խանութներից համակարգչային տեխնիկա գնելու համար «Յունիբանկ»-ի կողմից տրամադրվող վարկերի տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է սկսած 18 տոկոսից, ժամկետը` 24 ամիս, կանխավճարը` 0 տոկոս: Վարկի տրամադրման համար անհրաժեշտ է ներկայացնել դիմում, անձնագիր, սոցիալական քարտ և տեղեկանք աշխատավայրից: Վարկի տրամադրման վերաբերյալ Բանկի որոշման մասին հաճախորդը կարող է տեղեկանալ հայտը ներկայացնելուց հետո առավելագույնը 40 րոպեի ընթացքում:
«Ինչպես գիտեք, Յունիբանկը ռազմավարության առաջնահերթ ուղղություն է ընդունել մանրածախ բիզնեսի զարգացումը: Իսկ դա, առաջին հերթին, ենթադրում է ֆիզիկական անձանց համալիր և որակյալ սպասարկման կազմակերպում: Այդ իսկ պատճառով, մենք, բացի մասնաճյուղային ցանցի շարունակական ընդլայնումից, ձեռնամուխ եղանք նաև պրոմո-կետերի բացմանը հենց առևտրի կետերում: Մինչև տարեվերջ նախատեսում ենք շեշտակի ավելացնել նմանատիպ կետերի քանակը` ներգրավվելով այլ ոլորտներում ևս»,- նշեց «Յունիբանկ»-ի մանրածախ բիզնեսի գծով տնօրեն Մեսրոպ Հակոբյանը:
2010թ.-ի արդյունքներով «Յունիբանկ»-ի վարկային ներդրումների 26,7 մլրդ դրամը կամ 35,5 տոկոսը կազմել են ֆիզիկական անձանց տրամադրված վարկերը: Սպառողական վարկավորման ոլորտ ուղղված Բանկի ներդրումների ծավալը կազմել է 24 մլրդ դրամ, ինչը ՀՀ բանկային համակարգի լավագույն ցուցանիշն է: Ներկա դրությամբ «Յունիբանկ»-ն ունի 35 մասնաճյուղ և ներկայացուցչություն Մոսկվայում, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

5 Май 2011 - 10:46 AMT
С целью оперативного предоставления консультации при потребительском кредитовании и представления условий кредитов клиентам, “Юнибанк” в ближайшем будущем откроет промо-точки в магазинах компьютерной техники “Файн” (г. Ереван, Сарьяна 6-7), “Никс” (г. Ереван, Сарьяна 12) и “Компас” (г. Ереван, Саят Нова 15). Сотрудники промо-точек в случае необходимости разъяснят процедуру кредитования и окажут покупателям помощь в оформлении документов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, “Юнибанк” выдает кредиты для приобретения компьютерной техники из вышеназванных магазинов по следующим условиям: годовая процентная ставка – от 18%, срок кредита – 24 месяца, предоплата – 0%. Для оформления кредита необходимо представить заявление, паспорт, социальную карту и справку с места работы. О решении банка относительно предоставления кредита клиенту сообщается в течение 40 минут.
Параллельно с расширением филиальной сети приступили к созданию промо-точек непосредственно в торговых пунктах. До конца года планируем значительно увеличить количество наших промо-точек, внедряясь и в другие сферы”, – отметил директор по развитию розничного бизнеса Месроп Акопян.
По итогам 2010 года, 26,7 млрд драмов или 35,5% от кредитных вложений “Юнибанка” пришлось на кредитование физических лиц. Кредитные вложения, направленные в сферу потребительского кредитования, составили около 24 млрд драмов, что является лучшим показателем в банковской системе РА.