5 Մայիս 2011 - 14:01 AMT
GTUG Հայաստան խումբը (Google Technology user group) մայիսի 10-ին միասին կհավաքվի և օնլայն կհետևի Google I/O 2011 կոնֆերանսի շրջանակներում կազմակերպվող Google I/O Extended 2011 միջոցառմանը։
Ինչպես տեղեկացրեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին GTUG Հայաստան խմբի մոդերատոր Վարդան Պապիկյանը, երևանյան մասնակիցները կդիտեն միայն KEYNOTE-ը (միջոցառման բացումը), քանի որ Երևանի և Սան Ֆրանցիսկոյի ժամային գոտիների միջև կա 12 ժամվա տարբերություն:
«Մենք կմիանանք իրենց կայքին, որն ուղիղ հեռարձակելու է կոնֆերանսը և կդիտենք, թե ինչ է կատարվում, ինչ են խոսում և այլն»-ասաց Վարդան Պապիկյանը:
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել։ Google I/O Extended 2011-ի դիտումը կանցկացվի Սարմենի 1 հասցեում մայիսի 10-ին, ժամը՝ 20։20։
Google I/O-ն ծրագրավորողների կոնֆերանս է, ովքեր երկու օր հավաքվում են միասին ու զրուցում, ներկայացնում իրենց լուծումներն ու մտահղացումները մոբայլ, ինտերնետ տեխնոլոգիաների, Google-ի և այլ բաց ինտերնետ տեխնոլոգիաների մասին, ինչպիսիք Android-ն է, Google Chrome-ը, Google APIs-ը, Google Web Toolkit-ը, և այլն:
Google I/O-ը Google ընկերության կողմից ամենամյա կազմակերպվող ամենամեծ միջոցառումն է: Google I/O 2011-ը անցկացվելու է մայիսի 10-11-ը Սան Ֆրանցիսկոյիում (ԱՄՆ):

5 Май 2011 - 14:01 AMT
Группа GTUG Армения (Google Technology user group) 10 мая соберется и в режиме онлайн будет следить за мероприятием Google I/O Extended 2011, организованным в рамках конференции Google I/O 2011.
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net модератор группы GTUG Армения Вардан Папикян, ереванские зрители будут иметь возможность увидеть KEYNOTE (открытие мероприятия), поскольку между часовыми поясами Еревана и Сан-Франциско существует разница в 12 часов.
“Мы подсоединимся к их сайту, который в прямом эфире будет вещать конференцию, а мы будем слушать, смотреть, что там происходит, о чем говорят ит. д.”,-сказал Вардан Папикян.
Для участия необходимо зарегистрироваться. Просмотр Google I/O Extended 2011 состоится на ул. Сармена, 1, 10-го мая в 20:20
Google I/O – конференция программистов, которые два дня подряд будут собираться вместе, проводить беседы, представлять свои решения и идеи для мобайл, интернет-технологий, о Google и других открытых технологиях, таких как Android , Google Chrome, Google APIs, Google Web Toolkit и др.
Google I/O самое крупное ежегодное мероприятие, организуемое компанией Google Google I/O состоится 10-11 мая в Сан-Франциско (США).