5 Մայիս 2011 - 14:04 AMT
«ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ «ԱրմենՏել»-ի սպասումները մրցույթի հետ կապված արդարացել են.«Ես հասկացա, որ մեր հայ երիտասարդները սոցիալական ցանցերում նորագույն պրոմո տեխնոլոգիաներ են օգտագործում ։ Իրոք մարտական պայքար էր ընթանում։ Մենք այսօր ուղիղ կեսգիշերին կհայտնենք հաղթողների անունները»։
Անուշ Բեղլոյանը նաև նշեց, որ հաղթողների պարգևատրման արարողությունը կանցկացվի հանդիսավոր կերպով մինչև մայիսի 31-ը և բացի հիմնական մրցանակներից, կլինեն մի քանի խրախուսական մրցանակներ։ «ԱրմենՏել»-ի անձնակազմի նախընտրած աշխատանքները, որոնք այդքան շատ «like»-եր չեն հավաքել՝ կստանան խրախուսական մրցանակներ»,- ասաց Անուշ Բեղլոյանը։
Երբ ընկերությունը նոր էր հայտարարել մրցույթը, խումբն ուներ մինչև 300 անդամ, այժմ 4000-ից ավելի։ Անուշ Բեղլոյանը նշեց, որ չնայած խմբից դուրս գալն ազատ էր՝ ըստ անդամների ցանկության, սակայն շատերը մնացին. «Ես հաճելիորեն զարմացած եմ, որ շատերն, ովքեր միանում էին խմբին քվեարկելու համար, շարունակեցին մնալ խմբի անդամ և անգամ խմբում ստեղծվեց կոմունիկատիվ միջավայր, զրույցներ մեր ծառայությունների մասին»։
Ապրիլի 6-ին «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտարարել էր «Հոմո Ինտերնետիկուս» մրցույթի մասին, որն ընթանում էր ընկերության Facebook-ի խմբում։ Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ էր ներկայացնել որևէ լուսանկար, գրաֆիկա կամ հեղինակային հոլովակ «ինտերնետը մարդու կյանքում» կամ «մարդիկ ինտերնետում» թեմաներով։ Վերջիններս պարտադիր պետք էր տեղադրել ԱրմենՏել-ի Facebook-ի «Beeline Armenia» խմբում։ Հաղթողը որոշվելու էր ըստ like-երի (հավանումների) քանակների։
Առաջին տեղը զբաղցենողը կստանա մրցանակ նեթբուք և մեկ տարի Hi-Line ինտերնետ ծառայությունից անվճար օգտվելու հնարավորություն, իսկ 2-րդ և 3-րդ տեղերը զբաղեցնողները՝ մեկ և կես տարի օգտվելու հնարավորություն։

Сегодня ровно в полночь будут подведены итоги конкурса “Homo Interneticus”, организованный компанией”АрменТел”.
Начальник по общественным связям компании “АрменТел” Ануш Беглоян сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net , что ожидания “АрменТел”, связанные с конкурсом, оправдались: “Я поняла, что армянская молодежь в социальных сетях использует новейшие промо-технологии. На конкурсе присутствует боевой настрой. Мы сегодня ровно в полночь объявим имена победителей”.
Ануш Беглоян также отметила, что церемония вручения наград состоится 31 мая, помимо основных наград, будут вручены и поощрительные призы. Работы, выбранные “АрменТел”, но не набравшие нужное количество ” like”, получат поощрительные призы”,- сказала Ануш Беглоян.
Ануш Беглоян отметила, что несмотря на то, что из группы можно свободно выйти, многие предпочли остаться: “Я приятно удивлена, что многие, кто примкнул к группе просто для обсуждений, решили остаться в ней, в группе создалась коммуникативная среда, звучали беседы относительно различных служб”.
6-го апреля компания “АрменТел” заявила о конкурсе “Homo Interneticus”, который проходил в группе Facebook компании. Для участия в конкурсе необходимо предоставить какую-либо фотографию, графику или авторский клип на тему “ Интернет в жизни человека” или “Люди в Интернете”. Их необходимо поместить в группе “Beeline Armenia” в Facebook компании “АрменТел”. Победители выбираются, согласно числу набранных like (предпочтение).
Победитель, занявший первое место, получит ноутбук и возможность в течение года бесплатно пользоваться интернет- службой Hi-Line, а 2 и 3 места, соответственно, смогут пользоваться 1 год и полгода.