2011թ. Հայաստանում ակնկալվում են ներդրումների աճի դրական միտումներ, մայիսի 6-ին Երևանում ասել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը: «Մենք հուսով ենք, որ համաշխարհային ճգնաժամի ավարտի հետ կապված կակտիվանա Սփյուռքը և ներդրոմների այն ծավալը, որը կար ճգնաժամից առաջ, կավելանա»,-նշել է նա:
Ըստ նախարարի, դեռ վաղ է խոսել ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում ներդրումների ծավալի աճի մասին, որոշակի արդյունքներ տեսանելի կլինեն տարվա կեսին, առավել ևս, որ երկրում տասնայկ ներդրումային ծրագրեր են իրականացվում:
Այդ համատեքստում Տիգրան Դավթյանը կարևորել է ներդրումային նախագծերը փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության ոլորտում՝ ասելով, որ 4000 գործող ձեռնարկություններից նոր ծրագրերի մեծ մասն իրականացվում է ՓՄՁ-ների ոլորտում:

6 Май 2011 - 08:56 AMT
В 2011 году в Армении ожидают положительные тенденции роста инвестиций, сказал 6 мая в Ереване министр экономики страны Тигран Давтян. «Мы надеемся, что по выходу из мирового кризиса активизируется Диаспора и тот объем инвестиций, который был до кризиса, увеличится», – отметил он.
По словам министра, пока рано говорить об увеличении их объема за первый квартал текущего года, определенны результатах будут видны в середине года, тем более, что в республике реализуются десятки инвестиционных программ.
В этом контексте Тигран Давтян придал важность инвестиционным проектам в сфере малого и среднего бизнеса, подчеркнув, что из 4000 действующих предприятий большая часть программ приходится именно на МСБ.