Մայիսի 6-ին «Արմավիա» ավիաընկերության շարժակազմը համալրվեց CRJ200 LR տիպի ինքնաթիռով, որը ձեռք է բերվել Lufthansa CityLINE ընկերությունից: Ինչպես ասվում է ավիաընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ, նոր ինքնաթիռը կրում է հանրահայտ նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի անունը:
«Արմավիան» արդեն ունի նման մի ինքնաթիռ, որը շատ լավ է դրսևորել իրեն՝ հատկապես ձմռան շրջանում: Այդ ինքնաթիռով չվերթներ կկատարվեն դեպի ԱՊՀ երկրներ ու Եվրոպա:
«Մենք շարունակում ենք մեր շարժակազմի համալրման քաղաքականությունը՝ հունիսի վերջում հուլիսի կեսին ակնկալվում է երկրորդ «Սուխոյ Սուպերջեթի» ժամանումը: Մենք ընդլայնում ենք նաև թռիչքների աշխարհագրությունը և ամառային չվացուցակով արդեն չվերթներ են իրականացվում Երևան-Վենետիկ-Երևան ուղղությամբ, իսկ մայիսի 15-ից կբացվի Երևան-Լիոն-Երևան, հունիսի 2-ից՝ Երևան-Մադրիդ-Երևան չվերթները»,-ասել է «Արմավիայի» նախագահ Միխայիլ Բաղդասարովը: Այդպիսով, Արմավիա» ավիաընկերության շարժակազմն այսօր կազմված է А320 /3/, А319 /3/ տիպի, «Սուխոյ Սուպերջեթ»-100, ՅԱԿ-42, VIP, IL-86, CRJ200-2 ինքնաթիռներից:

6 мая авиапарк «Армавиа» пополнился самолетом типа CRJ200 LR, который был приобретен у компании Lufthansa CityLINE. Как отмечается в сообщении пресс-службы авиакомпании, новый самолет назван именем известного армянского деятеля изобразительного искусства Мартироса Сарьяна.
В авиапарке «Армавиа» уже имеется самолет этого типа, и он очень хорошо зарекомендовал себя, особенно в зимний период. На данном ВС планируются полеты в страны СНГ и Европы.
«Мы не отходим от политики расширения и обновления парка воздушных судов, и в конце июня – середине июля ожидается пополнение вторым самолетом типа Сухой Суперджет. Мы также продолжаем политику расширения географии полетов и в период летнего расписания уже открыт рейс в направлении Ереван-Венеция-Ереван, с 15 мая будет открыт рейс Ереван – Лион – Ереван, а 2 июня Ереван – Мадрид – Ереван», – сказал президент авиакомпании «Армавиа» Михаил Багдасаров.
Таким образом, авиапарк «Армавиа» на сегодняшний день скомпанован из самолетов типа А320 /3/, А319 /3/, Сухой Суперджет-100, ЯК42 VIP, ИЛ-86, CRJ200-2.