Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում այսօր հանդիպեց ԱՄԷ էկոնոմիկայի նախարար Սաիդ ալ Մանսուրիի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ՏԿ նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, կողմերը քննարկեցին առևտրատնեսական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Սաիդ ալ Մանսուրին նշեց, որ ԱՄԷ-ն հետաքրքրված է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի երկրների և, մասնավորապես, Հայաստանի հետ համագործակցության խորացմամբ: Փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար նա հեռանկարային համարեց զբոսաշրջության, ջրերի, սննդամթերքի արտադրության ոլորտները:
Փոխվարչապետն իր հերթին ընդգծեց փոխգործակցության զարգացման հայկական կողմի պատրաստակամությունը` հույս հայտնելով, որ Դուբայում ընթացող ԱՄԷ առաջին ներդրումային համաժողովը կնպաստի նոր կապերի հաստատմանը, կնախանշի համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությունները: Արմեն Գևորգյանը Սաիդ ալ Մանսուրիին հրավիրվեց Հայաստան` տեղում համագործակցության հեռանկարներին ծանոթանալու համար:

В рамках трехдневного визита в Объединенные Арабские Эмираты вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян встретился с министром экономики ОАЭ Саидом аль Мансури.
Как сообщает пресс-служба Министерства ТУ, стороны обсудили вопросы, касающиеся развития двусторонних торгово-экономических отношений. Саид аль Мансури подчеркнул, что ОАЭ заинтересованы в углублении отношений со странами Южного Кавказа, в том числе с Арменией. Среди приоритетных программ сотрудничества он отметил такие сферы, как туризм, производство вод и продуктов питания.
В свою очередь, армянский вице-премьер также придал важность углублению двусторонних отношений, выразив надежду, что проходящий в Дубае первый инвестиционный форум будет способствовать установлению новых связей и поиску путей реализации совместных программ.