WebMD ինտերնետային առողջական կայքերից մեկը թողարկել է իր բջջային ծրագրերը Android հեռախոսների համար։ Այս ծրագիրը հասանելի էր 2008-ից iPhone-ների համար, այժմ արդեն հասանելի կլինի Android-ների համար։ Այս մասին հայտնում է ReadWriteWeb-ը։
Ծրագիրն ունի բազմազան ֆունկցիաներ, որոնք օգտագործողին իրազեկում են իր առողջական վիճակի մասին։
WebMD-ը պարունակում է ախտանշանների ստուգում, բուժումների որոնում, առաջին բուժօգնության մասին տեղեկություններ և այլն։ Այն պարունակում է մարդու մարմնի օրինակ-գծապատկերը։ Օգտագործողը կարող է սեղմել այն մասի վրա, որը ցավում է և ստանալ հնարավոր հիվանդությունների շարքռ, որոնց համար բնորոշ են օգտագործողի ախտանշանները։
Կան մի շարք այլ բժշկական-առողջական բջջային ծրագրեր, որոնց քույր ծրագիրը համարվում է հենց WebMD-ն։ Դրանցից են Medscape-ը iOS համակարգով աշխատողների համար, iTriage Mobile Health-ը և the Essential First Aid Guide-ը։

Один из интернет-сайтов WebMD о здоровье выпустил программы для сотовых телефонов Android. Программы, доступные с 2008 года для iPhone, теперь уже будут доступны для Android. Об этом сообщает ReadWriteWeb.
Программа содержит различные функции, информирующие пользователя о его здоровье.
В WebMD можно проверить признаки болезни, поиск лечения, сведения о первой медицинской помощи и т. д. Он содержит также графическое изображение человека. Пользователь, указав на место, в котором чувствует боль, может получить информацию о ряде болезней, признаки которых выявляются при данном диагнозе.
Существует также ряд других медико-оздоровительных сотовых программ, схожих с программой WebMD. Это Medscape для пользователей программных систем iOS, а также iTriage Mobile Health и the Essential First Aid Guide.